1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Gry

Najważniejsza gra Nintendo dla telefonów już do pobrania. Mario Kart Tour startuje w App Store i Google Play

Mario Kart Tour to najważniejsza gra Nintendo tworzona z myślą o smartfonach i tabletach. Japończycy mają wobec tej aplikacji gigantyczne oczekiwania, rozdmuchane wielką popularnością i doskonałą sprzedażą Mario Kart 8 Deluxe dla konsoli Nintendo Switch. Grę można już pobrać do pamięci swojego smartfonu.

Mario Kart Tour już do pobrania w App Store i Google Play

Gdy dostałem maila informującego o tym, że Mario Kart Tour nadaje się już do pobrania, rzuciłem wszystko inne. Jestem wielkim fanem Mario Kart 8 Deluxe i ciekawi mnie, na ile grywalna i rozbudowana będzie produkcja dla smartfonów. Niestety, w aplikację dla iPhone’a wciąż nie jest dane mi zagrać. Program pobiera się do pamięci mojego smartfonu, gra uruchamia się bez problemu, ale zaraz potem otrzymuję komunikat o wyłączonych serwerach.

Mario Kart Tour rusza z linii startu 25 września o 10:00 europejskiego czasu.

W momencie pisania tej wiadomości wciąż czekam, aż Nintendo przesunie wajchę i odblokuje dostęp do zręcznościowych wyścigów. Te mają łączyć ulubione tory poprzednich odsłon z zupełnie nowymi trasami inspirowanymi prawdziwymi miejscami. W Mario Kart Tour będziemy się ścigać zarówno w Grzybowym Królestwie, jak również na ulicach takich aglomeracji jak Nowy Jork, Tokio czy Paryż. Popularne miasta otrzymały nawet własne przesympatyczne zwiastuny, które możecie zobaczyć poniżej.

Wzorem Super Mario Run, Mario Kart Tour zostało dopasowane do specyfiki smartfonu. Rozgrywka ma być prowadzona w pionie, aby graczom było łatwiej obsługiwać urządzenie jadąc metrem albo stojąc w autobusie. Skręcanie, skakanie, driftowanie oraz korzystanie z przedmiotów specjalnych będziemy obsługiwać wyłącznie jedną dłonią. Jestem ciekaw, jak sprawdzi się to w praktyce.

Mario Kart Tour to produkcja free2play.

Co za tym idzie, odblokowywanie najlepszych kierowców i najciekawszych modyfikacji do bolidów będzie w jakiś sposób powiązane z mikro-transakcjami. Pytanie, czy Nintendo uda się złapać złoty środek między dobrą zabawą, a żebraniem o prawdziwe pieniądze graczy. Wątpliwości budzi także reglamentowanie zawartości przez Nintendo, które zamierza udostępniać tory w określonych odcinkach czasowych. Aby nie ucierpiała na tym podstawowa liczba premierowych tras.

No cóż… nie pozostaje mi nic innego jak czekać do 10:00 europejskiego czasu. Jeśli tak jak ja jesteście ciekawi Mario Kart Tour, aplikację możecie już pobrać z App Store (iPhone) oraz Google Play (Android).