REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowy tani iPad już oficjalnie. Projektowany z myślą o możliwościach iPadOS-a

Najtańszy, podstawowy iPad właśnie stał się jeszcze lepszy. Większy, nadal szybki i będący w stanie spokojnie zastąpić laptopa u znacznej części typowych konsumentów. Bez wątpienia będzie hitem.

10.09.2019
19:44
iPAD
REKLAMA
REKLAMA

Prawdopodobnie możemy długo dyskutować na temat tego, czy MacBook to najlepszy laptop i czy iPhone to najlepszy telefon. W przypadku iPada takiej dyskusji nie ma. Tablet Apple’a już dawno zostawił konkurencję hen, hen, daleko w tyle. I całkiem umiejętnie zaczyna podgryzać rynek laptopów. Nadal się nie nadaje do poważnej pracy: do tego dalej będziemy potrzebować komputera z macOS-em lub Windowsem. Ale to w zasadzie tyle.

Nawet najtańszy iPad zapewni niesamowity komfort do cyfrowej rozrywki i konsumpcji treści. Świetnie się też nada do prostych zadań związanych z produktywnością, takich jak prosta obróbka zdjęć, katalogowanie domowych wydatków czy odrabianie pracy domowej. A może i nawet do czegoś poważniejszego. A jakby jeszcze tego było mało: jego podstawowa wersja jest relatywnie tania.

Nowy iPad na rok 2019 w podstawowej wersji to przede wszystkim nowy wyświetlacz.

 class="wp-image-1001148"
 class="wp-image-1001145"

Nie jest to dramatyczna zmiana, ale i tak mile widziana. 9,7-calowy wyświetlacz Retina został zastąpiony przez 10,2-calowy. To oczywista korzyść dla każdego nabywcy tego sprzętu, ale też podejrzewam, że została podyktowana nowościami w iPadOS – takimi jak chociażby widżety na ekranie głównym.

Reszta urządzenia pozostała w zasadzie bez zmian, choć nie wydaje się to problemem. Procesor A10 Fusion nadal jest najlepszym układem scalonym w swojej klasie na rynku, a nowy wyświetlacz Retina nadal obsługuje Apple Pencil.

No dobrze, jest jedna istotna nowość. Smart Connector.

 class="wp-image-1001142"

Dostępny do tej pory wyłącznie w droższych iPadach, Smart Connector pozwala na wygodne podłączenie dodatkowych akcesoriów, w szczególności klawiatury. Apple bez wątpienia – mądrze i słusznie – chce najtańszym iPadem odebrać rynek konkurencji spod znaku Windowsa i Chrome OS-a. W tej cenie pozostaje faktycznie bezkonkurencyjny.

REKLAMA

Nowa wersja iPada ma kosztować 329 dol. w najtańszej wersji. Przedsprzedaż rusza już dziś. W sklepach pojawi się 30 września (w moje urodziny!). Obowiązuje też zniżka dla uczniów: wersja edukacyjna nowego iPada kosztuje 229 dol.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA