Po raz czwarty Amazon przedstawi w Gdańsku swoje spojrzenie na innowacje

Lokowanie produktu

Centrum Rozwoju Technologii Amazon znajdujące się w Gdańsku już od czterech lat organizuje konferencję Innovation@Amazon. Spotkanie przeznaczone dla profesjonalistów z sektora IT odbędzie się tym razem w pięknym budynku Teatru Szekspirowskiego.

11.09.2019 07.50
Po raz czwarty Amazon przedstawi w Gdańsku swoje spojrzenie na innowacje

Innovation@Amazon to jedna z tych corocznych konferencji, na których rzeczywiście dowiaduję się czegoś nowego, podanego w ciekawy sposób. Odbywające się w Gdańsku, zazwyczaj w ostatnią sobotę września, spotkanie odwiedzają specjaliści nie tylko z Polski. Ze strony Amazonu występują tam inżynierowie zajmujący się budową najważniejszych, innowacyjnych produktów.

W tym roku wśród prelegentów znajdą się:

  • Stefano La Rovere - menadżer Europejskiego Departamentu Zaawansowanych Technbologii
  • Max Amordeluso - odpowiedzialny za rozwój możliwości Amazon Alexa i Alexa Skills Kit
  • Giuseppe Porcelli, odpowiedzjalny za architekturę rozwiązań w Amazon Web Services

Amazon to jedna z tych firm, które w Polsce nie lokują jedynie biur sprzedażowych. W Gdańsku odbywa się rozwój technologii i oprogramowania firmy, głównie związanych z Alexa. Z polskiej strony na konferencji wystąpią Barbara Pogorzelska, szefująca zespołowi Amazon Search w Europie oraz Tomasz Stachlewski, główny architekt stystemów IT w Amazon Web Services.

 class="wp-image-1000305"

Nie tylko Alexa i AWS

Pośród tematów znajdą się takie, jak rozwój Alexy i związane z nim wyzwania na globalnych rynkach (opowie o tym Amir Saffari). Uczestnicy posłuchają też o o budowie od podstaw własnej aplikacji video on demand  w architekturze serverless (tutaj zobaczymy weterana konferencji Tomasza Stachlewskiego).

Oprócz prelekcji w programie Innovation@Amazon znajdą się również warsztaty dla programistów prowadzone oprzez Maxa Amordeluso i Giusseppe Porcellego. Poświęcone będą machine learningowi, AWS Glue oraz skillom Alexy.

Organizatorem konferencji jest Amazon Development Center Poland, działający w Gdańsku od 2013 roku. Aby zarejestrować się jako uczestnik Innovation@Amazon, wystarczy odwiedzić stronę konferencji. Warto pamiętać, że jest to raczej kameralna, a nie masowa impreza, i liczba miejsc jest ograniczona.

* Partnerem tekstu jest Amazon

Lokowanie produktu
Najnowsze