1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Nadchodzącą konferencję Amazona poprowadzi... asystent głosowy

Jednym z trendów współczesnej technologii jest coraz powszechniejsza obecność asystentów głosowych. Mam wrażenie, że to właśnie one docierają do osób nawet mniej zaawansowanych technologicznie.

Nadchodzącą konferencję Amazona poprowadzi… asystent głosowy

Coraz częściej widzę starsze osoby, których nie posądziłbym o biegłość smartfonowo - aplikacyjno - internetową, jak rozmawiają z asystentami, pytając o pogodę, trasę do domu, czy godzinę zamknięcia sklepu. To, czego nie udało się latom rozwoju różnych okienkowych i ikonowych interfejsów, udało się interfejsowi konwersacyjnemu.

Jednym z najbardziej zaawansowanych asystentów głosowych jest Amazon Alexa

I to właśnie Alexa w trakcie tegorocznej edycji konferencji Innovation@Amazon przejmie rolę nie tylko tematu prelekcji ale i wirtualnego prelegenta i gospodarza konferencji. Tak, Alexa będzie w trakcie gdańskiego spotkania wirtualnym prowadzącym konferencję. To doskonały pomysł, aby zwrócić uwagę na technologię Amazona która w dużym stopniu powstaje w Polsce - w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.

Oprócz wykładów prowadzonych (w języku angielskim) przez najlepszych ekspertów Amazon z całego świata oraz warsztatów na temat Amazon Web Services, Machine Learning, IoT, i Alexa, organizatorzy przygotowali specjalny showroom w którym będziemy mogli zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt gospodarstwa domowego i urządzenia audio-video – wszystkie sterowane głosem za pośrednictwem Alexa.

Inteligentny dom według Amazon

Uczestnicy konferencji w tym roku będą mieli okazję zobaczyć jak wygląda wizja inteligentnego domu według Amazona. W specjalnej strefie, która zostanie zaaranżowana jako nowoczesne mieszkanie wyposażone w rozwiązania inteligentnego domu (ang. smart home), goście będą mogli za pomocą komend głosowych sterować oświetleniem, włączyć ulubiony serial, czy przywołać robota sprzątającego. Wszystkie te urządzenia spinają w jedno usługi Amazon w chmurze wraz z asystentem głosowym Alexa.

Robotyka w praktyce

Amazon jest jednym z największych dostawców robotów wspierających pracę przemysłową. Tylko w Polsce firma obsługuje ponad 3500 jednostek napędowych typu Amazon Robotics. W tym roku zaproszono również gościa specjalnego - Stefano La Rovere, który zaprezentuje rozwój robotyki w historii ludzkości i jej wizję w przyszłości, jaką ma firma Amazon. Stefano jest menadżerem ds. inżynierii w Centrum Badań i Rozwoju Amazon.

Wciąż można zdobyć wejściówkę na Innovation@Amazon - i pomóc dzieciakom

Na konferencję wciąż możemy się zarejestrować pod adresem Innovation@Amazon. Cena (około 23 zł) jest symboliczna - biorąc pod uwagę wartość merytoryczną oferowanych prezentacji. W cenie mamy też lunch, a całość dochodu z biletów przeznaczony jest na rzecz fundacji charytatywnej MożeszITy, wspomagającą edukację informatyczną dzieci z gdańskich domów dziecka. Organizacja pomaga wychowankom domów dziecka – zagrożonych wykluczeniem zawodowym i społecznym - zbudować samodzielną przyszłość i znaleźć pracę w perspektywicznej branży IT.

Lokowanie produktu