1. Spider's Web
  2. Technologie

Nadchodzącą konferencję Amazona poprowadzi... asystent głosowy

Lokowanie produktu

Jednym z trendów współczesnej technologii jest coraz powszechniejsza obecność asystentów głosowych. Mam wrażenie, że to właśnie one docierają do osób nawet mniej zaawansowanych technologicznie.

25.09.2019
19:35
Nadchodzącą konferencję Amazona poprowadzi… asystent głosowy

Coraz częściej widzę starsze osoby, których nie posądziłbym o biegłość smartfonowo - aplikacyjno - internetową, jak rozmawiają z asystentami, pytając o pogodę, trasę do domu, czy godzinę zamknięcia sklepu. To, czego nie udało się latom rozwoju różnych okienkowych i ikonowych interfejsów, udało się interfejsowi konwersacyjnemu.

Jednym z najbardziej zaawansowanych asystentów głosowych jest Amazon Alexa

I to właśnie Alexa w trakcie tegorocznej edycji konferencji Innovation@Amazon przejmie rolę nie tylko tematu prelekcji ale i wirtualnego prelegenta i gospodarza konferencji. Tak, Alexa będzie w trakcie gdańskiego spotkania wirtualnym prowadzącym konferencję. To doskonały pomysł, aby zwrócić uwagę na technologię Amazona która w dużym stopniu powstaje w Polsce - w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.

 class="wp-image-1008483"

Oprócz wykładów prowadzonych (w języku angielskim) przez najlepszych ekspertów Amazon z całego świata oraz warsztatów na temat Amazon Web Services, Machine Learning, IoT, i Alexa, organizatorzy przygotowali specjalny showroom w którym będziemy mogli zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt gospodarstwa domowego i urządzenia audio-video – wszystkie sterowane głosem za pośrednictwem Alexa.

Inteligentny dom według Amazon

Uczestnicy konferencji w tym roku będą mieli okazję zobaczyć jak wygląda wizja inteligentnego domu według Amazona. W specjalnej strefie, która zostanie zaaranżowana jako nowoczesne mieszkanie wyposażone w rozwiązania inteligentnego domu (ang. smart home), goście będą mogli za pomocą komend głosowych sterować oświetleniem, włączyć ulubiony serial, czy przywołać robota sprzątającego. Wszystkie te urządzenia spinają w jedno usługi Amazon w chmurze wraz z asystentem głosowym Alexa.

 class="wp-image-1009074"

Robotyka w praktyce

Amazon jest jednym z największych dostawców robotów wspierających pracę przemysłową. Tylko w Polsce firma obsługuje ponad 3500 jednostek napędowych typu Amazon Robotics. W tym roku zaproszono również gościa specjalnego - Stefano La Rovere, który zaprezentuje rozwój robotyki w historii ludzkości i jej wizję w przyszłości, jaką ma firma Amazon. Stefano jest menadżerem ds. inżynierii w Centrum Badań i Rozwoju Amazon.

Wciąż można zdobyć wejściówkę na Innovation@Amazon - i pomóc dzieciakom

Na konferencję wciąż możemy się zarejestrować pod adresem Innovation@Amazon. Cena (około 23 zł) jest symboliczna - biorąc pod uwagę wartość merytoryczną oferowanych prezentacji. W cenie mamy też lunch, a całość dochodu z biletów przeznaczony jest na rzecz fundacji charytatywnej MożeszITy, wspomagającą edukację informatyczną dzieci z gdańskich domów dziecka. Organizacja pomaga wychowankom domów dziecka – zagrożonych wykluczeniem zawodowym i społecznym - zbudować samodzielną przyszłość i znaleźć pracę w perspektywicznej branży IT.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze