1. SPIDER'S WEB
  2. Zakupy
  3. Tech
  4. Sprzęt

Huawei ruszy z oficjalnym sklepem internetowym w Polsce. Na start 15 proc. rabatu

Lepiej późno niż wcale. O tym, że Huawei uruchomi swój internetowy sklep w Polsce, słyszałem chyba ze 3 lata temu, ale widocznie wcześniej nie było takiej potrzeby. Teraz jest.

Huawei Mate 30 Pro przecieki

Zresztą nie ma chyba sensu być złośliwym. Sprzęt tego chińskiego producenta i tak od dawna dostępny jest w wielu polskich sklepach internetowych, a jeśli ktoś chce, to zawsze może odwiedzić stacjonarny salon w warszawskim centrum handlowym (przepraszam najmocniej - w galerii) Arkadia.

Co zaoferuje nam internetowy sklep Huawei w Polsce?

Teraz, a właściwie od 19 września, produkty Huawei zamówimy z oficjalnego internetowego sklepu tej firmy. Jego wyróżnikiem na tle innych polskich e-sklepów mają być dwie rzeczy. Po pierwsze, klienci mogą liczyć na produkty niedostępne nigdzie indziej - na przykład na etui na smartfony, które jak na razie nie są dostępne u żadnego innego polskiego dystrybutora. Przedstawiciele Huawei zarzekali się na konferencji, że postarają się ściągnąć do swojego oficjalnego e-sklepu jak najwięcej produktów, których oficjalnie nie dało się do tej pory kupić w naszym kraju. Trzymam kciuki, żeby to się udało.

Drugim wyróżnikiem mają być świetne promocje i konkursy dla klientów. I jeśli chodzi o promocje, to na szczęście nie trzeba będzie na nie długo czekać. Już wkrótce mają ruszyć zapisy na oficjalny newsletter Huawei - dopisując się do listy, otrzymamy 15 proc. zniżki na najbliższe zakupy. W sam raz, żeby kupić Mate'a 30 w trochę niższej cenie.

Do tego wszystkie zamówienia składane w internetowym sklepie Huawei do 15:00, zostaną dostarczone pod nasz adres już w dniu następnym. O ile będzie to dzień roboczy rzecz jasna. Samo logowanie do sklepu będzie możliwe przy użyciu Huawei ID, z kolei pośrednikiem płatności będzie dobrze znane PayU. Huawei chwali się też, że klienci otrzymają 15 dni na zwrot zakupów, a nie - tak jak w innych internetowych sklepach - 14.

I nie, nadal nie wiemy, jak Huawei rozwiąże swoją obecną sytuację z Google i w jaki sposób wpłynie to na premierę Mate'a 30. Zakładam, że uruchomienie polskiego sklepu internetowego w tym samym dniu, w którym zapowiedziano premierę tego urządzenia, oznacza, że Mate 30 pojawi się od razu w polskiej dystrybucji. Nikt z polskiego oddziału Huawei jednak nie potwierdził tego przypuszczenia.