1. SPIDER'S WEB
  2. Gry
  3. Tech

Znam mapę tej gry lepiej niż własne miasto. Kultowe GTA: San Andreas do zgarnięcia za darmo na PC

Kultowe GTA: San Andreas do zgarnięcia za darmo na PC
248 interakcji
dołącz do dyskusji

Zupełnie nieoczekiwanie Rockstar postanowił wystartować z własną platformą gier na PC. Do skorzystania z nowego, konkurencyjnego względem Steam środowiska uruchomieniowego zachęca się przy pomocy kompletnie darmowego GTA: San Andreas.

Po co Rockstarowi autorska platforma do gier komputerowych? Pierwsze skojarzenie przychodzące do głowy nasuwa się samo: Red Dead Redempetion 2 zmierza wielkimi krokami na PC. Idąc tym tropem twórcy zapewne chcą przeprowadzić testy nowego launchera przed premierą gry. Eksperyment odbędzie się na żywej tkance, którą zapewnisz nie kto inny jak ty sam. Aby zachęcić cię do udziału w teście, Rockstar rozdaje kultowe GTA: San Andreas.

Aby zdobyć darmowe GTA San Andreas trzeba pobrać i zainstalować Rockstar Games Launcher.

Program dedykowany systemowi Windows pozwala kupować nowe tytuły, uruchamiać gry, trzymać zapisy stanu w chmurze oraz pobierać aktualizacje. Aplikacja jest na ten moment bardzo skromna i nie posiada takich dodatków jak centra społecznościowe czy zbiory modyfikacji. RGL jest tym samym kolejnym środowiskiem uruchomieniowym dla gier, zaraz obok takich programów jak Steam, Origin, uPlay, Epic Games Store czy Battle.net.

Po co kolejni wydawcy decydują się na własne platformy? Oczywiście ze względów finansowych. Posiadając własny launcher, Rockstar nie musi dzielić się z Valve (Steam) zyskami wygenerowanymi za pośrednictwem każdej transakcji. Własna platforma to także większa kontrola nad zawartością, możliwość szybszego wprowadzania poprawek i aktualizacji oraz uniezależnienie od partnerów i pośredników.