Gry  / News

Google oficjalnie zapowiada Play Pass. Odpowiedź na Apple Arcade już niedługo

Google Play Pass, czyli odpowiedź twórców Anroida na zapowiedzianą podczas WWDC 2019 usługę Apple Arcade, jest już na ostatniej prostej. Google podaje, że usługa zadebiutuje „wkrótce”.

Apple postanowił nieco zmienić sposób dystrybucji oprogramowania w App Storze. Do tej pory klienci mogli pobierać aplikacje i gry za darmo, ale wyświetlały one najczęściej reklamy. Do tego dochodzi oprogramowanie płatne - jednorazowo przy zakupie lub w formie subskrypcji.

Apple Arcade to jeszcze inna forma dystrybucji oprogramowania.

W ramach zryczałtowanego abonamentu użytkownicy będą mogli grać w zestaw dziesiątek gier na platformy iOS, iPadOS, macOS i tvOS. Google uznał, że nie będzie gorszy od swojego konkurenta i zapowiedział podobne rozwiązanie dla Androida o nazwie Google Play Pass. Usługa oficjalnie zadebiutuje najpewniej razem ze smartfonami Pixel 4.

Już teraz korzystają z niej wybrani użytkownicy w Stanach Zjednoczonych. Podają, że na liście gier znalazły się m.in. Limbo, Monument Valley, Old Man’s Journey, Star Wars: Knights of the Old Republic, Stardew Valley, Terraria i Threes. Okres próbny to 10 dni, a cena za miesiąc - 5 dol. Można spodziewać się polskiej ceny na poziomie od 20 zł do 30 zł miesięcznie.

Google Play Pass - premiera już niebawem.

Dokładny termin startu usługi nie jest znany, ale Google umieścił na swoim profilu Google Play w serwisie Twitter informację, że Google Play Pass wystartuje już lada moment. Wiadomość została okraszona oszczędną animacją. Jeśli zaś chodzi o cenę i gry dostępne w ramach abonamentu, to na pełną listę też musimy jeszcze poczekać.

Co jednak ciekawe, Google Play Pass na Androida może być czymś więcej niż Apple Arcade na iPhone’y, iPady, komputery Mac i przystawki Apple TV. W przypadku usługi firmy z Cupertino mowa jest konkretnie o grach, podczas gdy Google wspomina o „setkach gier oraz aplikacji” dostępnych w ramach abonamentu „bez reklam i mikropłatności”.

Termin ogłoszenia rychłego startu usługi Google Play Pass nie jest oczywiście przypadkowy. Na dzisiaj Apple zaplanował prezentację swoich nowych smartfonów i można z bardzo dużym prawdopodobieństwem założyć, że wspomniane wcześniej Apple Arcade, czyli abonament na gry mobilne, będzie jednym z istotnych jej punktów.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst