1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt

Premiera Galaxy Folda jeszcze w tym miesiącu. Są też informacje na temat... następcy

Bezsprzecznie najbardziej innowacyjny telefon na rynku pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Samsung nie spoczywa jednak na laurach - prace nad następcą Galaxy Folda są już dość zaawansowane.

galaxy fold samsung
147 interakcji
dołącz do dyskusji

Galaxy Fold nie wygląda za dobrze – jak na dzisiejsze standardy to gruba cegła. Na dodatek obawy rodzi trwałość urządzenia, bo przecież z uwagi na wykryte przez recenzentów poważne usterki trzeba było wstrzymać jego sprzedaż i dokonać poprawek. No i nie zapominajmy o jego absurdalnej wręcz cenie, a więc kwocie przekraczającej 10 tys. zł.

A mimo tego dla wielu, w tym mnie, stanowi przedmiot pożądania. Nie z uwagi na cenę, a to, co wnosi w świat telefonów. Elastyczny, rozkładany wyświetlacz Galaxy Folda brzmi jak spełnienie istotnej części moich zachcianek. Wyjmuję w pociągu, trzeba przyznać, opasły i chyba niezbyt urodziwy telefon, rozkładam go jak zeszyt i już mogę czytać wygodnie Spider’s Web i inne ciekawe treści. A może nawet, kto wie, troszkę popracować.

samsung galaxy fold opinie

Jeżeli można wierzyć Evanowi Blassowi – a ten informator nieraz już dowiódł, że ma doskonałe źródła – Galaxy Fold pojawi się w sprzedaży 27 września. Będziemy się starać o wypożyczenie go celem testów i recenzji.

Galaxy Fold to nie jednorazowy eksperyment. Pierwsze informacje o Galaxy Fold 2.

Jak wynika z informacji, do jakich dotarli dziennikarze Bloomberga, następna wersja Galaxy Folda będzie się znacząco różniła od tej wprowadzanej właśnie do sprzedaży. Urządzenie swoją formą przypominać będzie nieco… telefon z klapką. 6,7-calowy elastyczny wyświetlacz będzie się składał niczym klapka w starych telefonach. To oznacza, że Galaxy Fold 2 będzie miał tylko jeden wyświetlacz, tyle że o dwóch rozmiarach.

Przyznam, że niezupełnie mi się to podoba. Galaxy Fold po rozłożeniu zapewnia użytkownikowi przestrzeń roboczą w formie prawie foremnego prostokąta, a więc świetną do konsumpcji treści czy nawet pracy. Galaxy Fold 2 po złożeniu oferuje kwadratową przestrzeń roboczą, która po otwarciu klapki jest rozszerzana w pionie, przyjmując wąską i podłużną formę. Tymczasem smukły wyświetlacz lepiej nadaje się właśnie do telefonu, a foremny do tabletu.

Tyle że nie sposób nie zauważyć, że za sprawą tego prostego manewru Galaxy Fold 2 może być smuklejszy (bo przecież ma tylko jeden wyświetlacz) i znacznie tańszy. Zwłaszcza że według powyższych doniesień szkło Ultra Thin Glass chroniące elastyczny ekran ma mieć raptem 3 proc. grubości tradycyjnego szkła do ekranów telefonicznych. W wyświetlaczu ma pojawić się też otwór na aparat do selfików. Za wzornictwo Galaxy Folda 2 ma współodpowiadać Thom Browne.

A więc będzie prawdopodobnie tańszy. Widać taki kompromis jest konieczny, by urządzenia takie jak Galaxy Fold bieżącej generacji mogły być w przyszłości oferowane zwykłym śmiertelnikom, a nie tylko tym najwięcej zarabiającym.