REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Wrocław stanie się polską stolicą fotografii mobilnej. Rusza festiwal Yes, I'm Mobile II

Prelekcje, warsztaty, wystawy, spacery fotograficzne i kino fotograficzne dla fanów fotografii mobilnej. Oto drugi Festiwal Fotografii Mobilnej „Yes, I'm Mobile”, który już niebawem ruszy we Wrocławiu.

17.09.2019
16:50
Wrocław stanie się polską stolicą fotografii mobilnej
REKLAMA
232 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Idea usilnego wrzucania zdjęć robionych smartfonami do worka pod tytułem „fotografia mobilna” to coś, czego trochę nie rozumiem. Dobre zdjęcia bronią się same i nie potrzebują specjalnego traktowania. Nieważne, czy zostały zrobione smartfonem, aparatem kompaktowym, bezlusterkowcem czy lustrzanką. No bo skoro kategoryzuje się fotografię jako mobilną, czyli zrobioną smartfonem, to czemu nikt nie chwali się, że robi zdjęcia tylko bezlusterkowcami z matrycami Mikro Cztery Trzecie czy aparatami średnioformatowymi?

Z drugiej strony trochę rozumiem, że zdjęcia ze smartfonów siłą rzeczy kiedyś mocno odstawały jakością techniczną od zdjęć z aparatów cyfrowych. W porównaniu ze sobą zdjęcia mobilne mogły nie być zauważalne. Czy zatem wybrałbym się na festiwal fotografii mobilnej? Zdecydowanie tak.

 class="wp-image-1005099"

Zawsze popieram inicjatywy, które promują fotografię. Sprawiają, że inni się inspirują, uczą i robią więcej zdjęć. Bez względu na to, czy robię te zdjęcia smartfonami, czy średnim formatem. I z tej perspektywy zainteresowałem się drugą edycją Festiwalu Fotografii Mobilnej „Yes, I'm Mobile”, który odbędzie się we Wrocławiu w dniach 27-29 września.

Festiwal dedykujemy całej mobilnej społeczności, autorom zdjęć, profesjonalistom, znanym i rozpoznawalnym, a także amatorom, którzy rozpoczynają swoją przygodę z fotografią. Spotkanie będzie miało charakter otwarty i zapraszamy każdego, kogo interesuje sztuka fotografii wyrażana w praktykowany przez nas sposób - piszą organizatorzy.

W trakcie „Yes I'm Mobile II” we Wrocławiu będzie się dużo działo. Oficjalnie festiwal startuje 27 września, ale pierwsze wydarzenia odbędą się już weekend wcześnie, w dniach 21 i 22 września. I tak pierwszego dnia zaplanowany jest ETZT Wrocław Mobile Photo Trip 2019, a później projekcja filmu „Szukając Vivian Maier” w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Brzmi jak plan!

To jednak nic, w porównaniu do programu zaplanowanego na następny tydzień. Z bogatej listy wydarzeń warto wyróżnić przynajmniej kilka. Spotkania z fotografami to zawsze solidna dawka inspiracji. A tych na festiwalu jest sporo. O swojej twórczości opowie Michał Wesołek, laureat konkursu Huawei Next Image 2018. Przemysław Sotomski poruszy temat „Czy cyferki są najważniejsze? Fotograf na Instagramie".

Ekipa WROCLOVERS przedstawi „Wrocław nieoczywisty. Krótki przewodnik po mieście". ODERWANY, czyli Mariusz Stachowiak spróbuje przekonać, że w fotografii ograniczenia są tylko w głowie. Ważny temat poruszy także adwokat Piotr Śwircz, który przedstawi wykład „Od inspiracji poprzez zdjęcie do naruszenia cudzych praw i wizerunku – kilka słów o tym, co wolno fotografowi w wirtualnym świecie".

REKLAMA
Program Festiwalu Fotografii Mobilnej „Yes, I'm Mobile” class="wp-image-1004748"

Jest też coś dla miłośników praktyki. Xiaomi zabierze chętnych na foto spacer po Zatoce Gondoli, Bulwarach, Moście Grunwaldzkim, Polince, PWR i MiStorze. Wrocloversi zapraszają na spacer po Hydropolis. Z kolei MyPhone organizuje spacer po Nadodrzu, Uniwersytecie Wrocławskim, Rynku, ul. Świdnickiej i DCF. Nie zabraknie również różnych warsztatów fotograficznych oraz projekcji filmów dokumentalnych o fotografii. Pełny program Festiwalu Fotografii Mobilnej „Yes, I'm Mobile” można znaleźć na Facebooku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA