1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt

Już możesz zamówić najszybszy smartfon z Androidem. Oto Asus ROG Phone II

Asus ROG Phone II dziś trafił do sprzedaży w Polsce. To najwydajniejszy smartfon z Androidem na rynku. Powiem więcej - jest tak szybki, że nie do końca rozumiem, kto go tak naprawdę potrzebuje.

Asus ROG Phone II to najszybszy smartfon z Androidem
179 interakcji
dołącz do dyskusji

Nie jest jednak tak, że to kwestia tego konkretnego smartfona. Po prostu nie do końca rozumiem fenomenu telefonów dla graczy, ponieważ nieliczne tytuły są dostosowywane do najlepszych urządzeń, zaś malutka część z nich pozwala na samodzielną zmianę ustawień graficznych gry. Wskutek takiej sytuacji zdecydowana większość gier wygląda i działa tak samo na urządzeniu za 1500, 3000 i 4000 zł.

Asus ROG Phone II to specyfikacja z najwyższej półki.

Oczywiście najlepsze podzespoły sprawiają, że smartfon będzie działał płynnie nie tylko teraz, ale też przez następne lata. I w przypadku Asus ROG Phone II tak faktycznie powinno być, ponieważ jego sercem jest układ Qualcomm Snapdragon 855 Plus o częstotliwości taktowania sięgającej 2,96 GHz, którego częścią jest chip graficzny Adreno 640. Współpracuje on z maksymalnie 12 GB RAM typu LPDDR4X oraz 1 TB pamięci wewnętrznej UFS 3.0. Całość jest chłodzona przez cooler wyposażony w komorę parową oraz wentylator, dzięki czemu smartfon dłużej zachowuje pełną wydajność.

Co więcej, tę wydajność być może uda się w dużej części wykorzystać, ponieważ smartfon jest wyposażony w świetny wyświetlacz. Jest to 6,59-calowy panel AMOLED o rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli wspierający 10-bitową paletę barw i HDR. Jego czas reakcji wynosi 1 ms, zaś odwzorowanie kolorów to Delta-E < 1. Najważniejsze jednak jest, że jego częstotliwość odświeżania to 120 Hz, więc wybrane gry pozwolą na uzyskanie płynności 120 klatek na sekundę.

Kolejna zaleta tego smartfona to ogromny akumulator. Producent zdecydował się na zastosowanie ogniw o pojemności 6000 mAh wystarczające na ponad dzień wymagającej pracy lub kilkugodzinną sesję grania. Jeżeli energia skończy się za wcześnie, nie będzie trzeba przerywać gry, ponieważ smartfon ma boczne gniazdo ładowania, które nie zmusza użytkownika do zmiany chwytu urządzenia. Asus ROG Phone II wspiera też szybkie ładowanie ROG HyperCharge o mocy 30W, niezbędne przy tak dużych ogniwach.

Nie zabrakło tu też ciekawych dodatków.

Jednym z nich jest technologia AirTrigger II, czyli wibracje zwrotne, które mają zapewniać wrażenia podobne do konsolowych kontrolerów. Obok bocznego gniazda ładowania znajduje się też wyjście słuchawkowe, dzięki czemu trzymanie smartfona podczas grania jest wygodniejsze. Zaś jeżeli nie korzystacie ze słuchawek, to spodobają się wam dwa głośniki stereo, które robią ogromne wrażenie.

Pierwszy ROG Phone słynął nie tylko ze specyfikacji, ale też kompatybilnych z nim akcesoriów i w tym przypadku jest podobnie. Należą do nich stacje dokujące korzystające z technologii przewodowej lub bezprzewodowej oraz modularny pad o nazwie ROG Kunai, który składa się z trzech komponentów – bumpera, kontrolerów oraz uchwytu. Dwuczęściowe kontrolery Kunai można dołączyć do uchwytu w celu stworzenia niezależnego gamepada albo w połączeniu z bumperem dodać za jego pomocą fizyczne przyciski bezpośrednio do smartfona

Asus ROG Phone II nie należy do tanich sprzętów.

Przedsprzedaż tego modelu właśnie zaczęła się w internetowym sklepie Asusa, gdzie trzeba za niego zapłacić 3999 zł. Wysyłka smartfonów zacznie się 20 września. Niebawem w sprzedaży ma się pojawić też mocniejsza wersja smartfonu wyposażona w 1 TB zamiast 512 GB pamięci UFS 3.0 i szybszą łączność LTE. Jej cena to 5499 zł. Moim zdaniem te dodatki nie są warte swojej ceny, więc gdybym miał kupić nowy smartfon Asusa, zdecydowałbym się na jego tańszy wariant za prawie cztery tysiące złotych.