REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Oto Apple Watch Series 5. Od teraz z zawsze włączonym ekranem

Apple rozpoczął prezentację nowej generacji zegarka od przypomnienia nowych funkcji watchOS. Potem spuścił prawdziwą bombę: Apple Watch Series 5 obsługuje tryb always-on.

10.09.2019
20:00
Oto Apple Watch Series 5. Od teraz z zawsze włączonym ekranem
REKLAMA
REKLAMA

Zegarek firmy z Cupertino doczekał się kolejnej rewizji. Na pierwszy rzut oka nie jest łatwo rozróżnić Apple Watch Series 5 od poprzednika, jeśli chodzi o kształt, ale diabeł tkwi w szczegółach.

Tryb always-on w Apple Watch Series 5

Wyświetlacz w Apple Watch Series 5 to prawdziwa nowość. Apple zaprojektował go tak, by mógł być cały czas włączony. Kilka lat od debiutu tej kategorii produktowej minęło, ale firma odpowiedziała na jedną z największych pretensji klientów, którzy się wahali przed zakupem.

 class="wp-image-1000989"

Firma z Cupertino w tym roku zdecydowała się na wyświetlacz OLED typu LTPO, który potrafi zmniejszyć tempo odświeżania ekranu z 60 Hz do 1 Hz. Dzięki temu pobór prądu maleje, a nowy zegarek potrafi pracować 18 godzin na jednym ładowaniu - tak jak jego poprzednicy.

Co jeszcze warto wiedzieć o Apple Watch Series 5?

Z innych nowości warto wspomnieć wbudowany kompas oraz usługę prostego wybierania numerów alarmowych na całym świecie. Do tego dochodzą nowe paski, w tym Hermes oraz odświeżane tarcze zegarka, które przeprojektowano z myślą o wyświetlaczu pracującym w trybie always-on.

Szkoda tylko, że Apple Watch Series 5 nadal ma prostokątny wyświetlacz. Wiele osób przyzwyczajonych do klasycznych zegarków nie wyobraża sobie noszenia zegarka w takiej formie. Nie jestem jednak pewien, czy w smartwatchu Apple’a się kiedyś okrągłego ekranu doczekamy.

Apple Watch Series 5 - cena i dostępność

 class="wp-image-1000998"

Za nowy zegarek przyjdzie nam zapłacić 399 dol. w wersji GPS oraz 499 dol. za model z LTE. Zamówienia można składać już dziś, a realizowane będą 20 września. W ofercie pozostaje też cały czas Apple Watch Series 3, który będzie kosztował 199 dol.

REKLAMA

Podobnie jak w przypadku obudów nowych iPadów, obudowa Apple Watch Series 5 została wykonana w 100 proc. z recyclingowanego aluminium. Stalowa wersja zostaje w ofercie, a do tego dochodzą tytanowa - w odpowiednim kolorze - oraz biała ceramika.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA