1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Bankowość

Najlepszy Bank dla Firm może być tylko jeden. Alior Bank wrócił z Wielkiej Gali Bankowości z pięcioma statuetkami

Jeżeli porównać Wielką Galę Bankowości do hollywoodzkich Oscarów, to Alior Bank były wymienianym w wielu kategoriach faworytem i tego zaufania nie zawiódł zdobywając najważniejsze nagrody.

Alior Bank zmiany internet

Raz w roku, na Wielkiej Gali Bankowości, w jednym miejscu zbiera się cała, finansowa śmietanka kraju. Tradycyjnie właśnie przy tej okazji poznajemy coroczne rankingi banków prowadzone od lat przez redakcje „Newsweeka Polska” i „Forbes”.

W tym drugim zestawieniu Alior Bank ponownie uznano za najlepszy wybór dla przedsiębiorców. Kapituła wyłoniła zwycięzców w kategorii „Najlepszy Bank dla Firm” na podstawie oceny dokonanej metodą tajemniczego klienta przez firmę badawczą Kantar Polska. Pod uwagę wzięto m.in. jakość obsługi, umiejętność pozyskiwania klientów, zdalne kanały kontaktu czy wygląd placówek.

Utrzymanie pozycji lidera w rankingu najlepszych banków dla przedsiębiorców to wyróżnienie, a jednocześnie zobowiązanie do dalszego, konsekwentnego poprawiania jakości obsługi. Zaufanie właścicieli firm zdobywamy każdego dnia naszą ofertą, jak również kompetencjami i pracą naszych bankierów. W tym roku wprowadziliśmy karty wirtualne, pozwalające na bezpieczne płatności w internecie. Dołączamy do oferty kolejne kredyty z gwarancjami BGK, a także rozwijamy nasz serwis dla mikro i małych przedsiębiorców Zafirmowani.pl – powiedział przy okazji odbierania nagrody Krzysztof Bachta, prezes zarządu Alior Banku.

Alior Bank trzy razy na podium

Z kolei w zestawieniu „Newsweek Polska” za bardzo dobre rozwiązania w bankowości internetowej i za odwagę w konstruowaniu przyjaznej aplikacji mobilnej Alior Bank zdobył tytuł „Przyjaznego Banku Newsweeka”. W kategorii dotyczącej bankowości tradycyjnej Alior zakończył zmagania na 2. miejscu, a na 3. jeżeli chodzi o bankowość hipotecznej.

Stale doskonalimy funkcjonalności naszych serwisów. Dążymy też do skrócenia czasu potrzebnego klientom na wykonanie podstawowych operacji. Stąd szczególne znaczenie ma dla nas wyróżnienie w kategorii rozwiązań cyfrowych najbardziej przyjaznych dla użytkowników - nie ukrywa Agata Strzelecka, wiceprezes zarządu Alior Banku, odpowiedzialna za obszar operacji i IT.

Do tej pory zaufało nam ponad 4 mln klientów. To z myślą o nich wdrażamy kolejne produkty i usprawnienia. W tym roku były to między innymi: karta do Konta Jakże Osobistego z opcją wielowalutową, nowy Kantor Walutowy, korzystne oferty pożyczek gotówkowych czy możliwość wykonywania przelewów na numer telefonu BLIK – uzupełnia Mateusz Poznański, wiceprezes zarządu Alior Banku odpowiedzialny za obszar klienta indywidualnego.