REKLAMA

Nie tylko Galaxy Note 10. Niedługo wszyscy będziemy mogli telefonować z PC z Windows 10

Wczorajsza premiera Samsunga Galaxy Note 10 została wzmocniona przez zapowiedź ścisłej współpracy z Microsoftem. Jej efekty na razie nie będą zbyt szczególne, ale przy okazji zapowiedziano istotną nowość dla całego świata Windowsa i Androida.

08.08.2019 10.41
Telefonowanie z Windowsa już niedługo. Zadziała z Androidem
REKLAMA
REKLAMA

Samsung Galaxy Note 10. No jest piękny. Jest niesamowity. Prawdziwy pokaz siły tego koreańskiego producenta. Microsoft wiedział co robi, podczepiając się pod jego premierę. Choć pragnę zauważyć, że zapowiedziana podczas konferencji ściślejsza współpraca obu firm będzie miała swoje efekty dopiero w przyszłości. Wczoraj zapowiedziane nowości są istotne raczej głównie dla Microsoftu.

Wychwalaną podczas premiery integrację Note’a 10 z PC z Windows można bowiem osiągnąć w podstawowym zakresie z niemal każdym telefonem z objętą wsparciem technicznym wersją Androida, a w rozszerzonym na kilku innych telefonach, nie tylko na tych od Samsunga. W zasadzie większość nowości sprowadza się do fabrycznego preinstalowania aplikacji Microsoftu, takich jak Outlook czy OneDrive, w telefonach Galaxy Note10.

Szczególnie istotna jest integracja z aplikacją Twój telefon. A ta wkrótce zyska możliwość przekazywania połączeń głosowych.

telefonowanie z windowsa class="wp-image-984663"

Aplikacja Twój telefon na Windows 10 wymaga instalacji na telefonie programu Pomocnik aplikacji twój telefon. Po sparowaniu obu programów z poziomu PC możemy wysyłać wiadomości tekstowe przez nasz telefon i zgrywać z niego zdjęcia. Aplikacja umożliwia też wyświetlanie powiadomień z Androida w windowsowym Centrum akcji. Microsoft testuje też strumieniowanie całych aplikacji z telefonu na komputer, dzięki czemu te mogą być wyświetlane w oknach naszego pecetowego pulpitu, ale to na razie działa na kilku modelach Samsunga i OnePlusa i tylko na PC z wybranymi kartami sieciowymi.

Czego brakuje? Połączeń głosowych. Nadal by do kogoś zadzwonić z naszego numeru komórkowego musimy skorzystać własnoręcznie z telefonu. Microsoft wykorzystał jednak konferencję Samsunga do zapowiedzenia tej nowości. Już niedługo (niestety nie wiemy dokładnie kiedy, ale ponoć do końca roku) do aplikacji Twój telefon zostanie dodana funkcja łączności głosowej. Tym samym Microsoft uzupełnia ostatni brak w pełnej integracji telefonu z PC.

REKLAMA

Już teraz za pośrednictwem różnych aplikacji Microsoftu możemy synchronizować nasze dane, kontakty, kalendarz, pocztę, wiadomości, powiadomienia, notatki, schowek, historię przeglądania i wiele innych. Poziom integracji Androida i Windowsa już dziś znacząco przewyższa to, co było możliwe w tandemie Windows i Windows Mobile. A przecież to nie koniec i nikt tu nie zamierza spoczywać na laurach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA