REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Czterostronny Ambilight i obsługa wszystkich standardów obrazu. Taki jest sztandarowy Philips OLED984

Ambilight to nie wszystko, choć wiele daje. Philips stworzył telewizor, któremu – przynajmniej z danych technicznych – brakuje w zasadzie tylko jednego drobiazgu do bycia „absolutnie wszystkomającym”.

16.08.2019
9:10
Philips OLED984
REKLAMA
REKLAMA

Odświeżoną linię telewizorów Philipsa mieliśmy poznać dopiero na tegorocznych targach IFA, które odbywają się we wrześniu. Tyle że już teraz organizacja EISA ogłosiła listę produktów konsumenckich, które w tym roku otrzymały od niej wyróżnienia jako najlepsze sprzęty konsumenckie w danych kategoriach. Aż dwa telewizory Philipsa znalazły się wśród najlepszych produktów. W tym zintegrowany z soundbarem B&W telewizor OLED984 z pełnym, czterostronnym (!) podświetleniem Ambilight, wszystkimi standardami HDR i z Android TV.

Tylko jeden rozmiar. Ale za to wszystkie standardy.

Philips OLED984 będzie sprzedawany wyłącznie w 65-calowej wersji. To telewizor pracujący w rozdzielczości 4K umieszczony na dość oryginalnym stojaku, do którego również doczepiony jest trzykanałowy soundbar Bowers & Wilkins o mocy 60 W.

Philips OLED984 class="wp-image-987912"

Telewizor działa pod kontrolą systemu Android TV 9, a za wydajność jego pracy będzie odpowiadać czterordzeniowy układ MediaTeka. Dane będziemy mogli przechowywać w 16-gigabajtowej pamięci. Co bardzo cieszy, Philips dołącza do producentów ignorujących wojnę o następcę standardu HDR10: OLED984 obsługuje zarówno HDR10+, jak i Dolby Vision. Za obróbkę obrazu odpowiada procesor P5 trzeciej generacji.

Do ideału telewizorowi Philips OLED984 brakuje tylko jednego.

Są to złącza HDMI w standardzie 2.1. W telewizorze znajdziemy tylko cztery złącza HDMI 2.0. To oznacza, że nie jest jasne, czy będziemy mogli w łatwy i wygodny sposób rozszerzyć telewizor o zestaw kina domowego z obsługą Dolby Atmos. Brak HDMI 2.1 oznacza prawdopodobnie obecność standardu ARC zamiast eARC, a to może z kolei oznaczać, że telewizor nie będzie w stanie przekazać dźwięku do kina domowego w najnowszym formacie Dolby. Choć na przykład ALLM (automatyczny Tryb Gry) jest obsługiwany.

REKLAMA
Philips OLED984 class="wp-image-987915"

Nie wiemy, kiedy OLED984 wejdzie do sprzedaży i w jakiej cenie będzie sprzedawany. Te informacje Philips zostawia sobie na wspomniane na początku targi IFA. Na których, jak co roku, będziemy i my.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA