Bankowość  /  Artykuł

Orange Polska rozszerza swoją ofertę. Klienci mogą bezpłatnie przesyłać pieniądze z Polski na Ukrainę

Orange Polska rozszerza swoją ofertę. Klienci mogą bezpłatnie przesyłać pieniądze z Polski na Ukrainę

Orange Polska i serwis przekazów pieniężnych PayUkraine ogłosiły rozpoczęcie współpracy. Partnerzy mają na celu pozyskanie nowych klientów wśród osób, które przyjechały z Ukrainy.

Ukraińcy przybywają do Polski głównie, żeby zarabiać pieniądze, które później wysyłają rodzinie pozostałej w ojczyźnie. Według szacunków NBU w 2018 r. Ukraińcy wysłali z zagranicy do domu 10,88 mld dol., z Polski na Ukrainę przelano 3,6 mld. dol.

Orange Polska i polski fintech, założony przez Białorusinów, PayUkraine postanowiły skorzystać z okazji i rozpoczęli wspólną kampanię, w ramach której oferują klientom Orange Polska dokonanie bezpłatnych przelewów na Ukrainę w ciągu pierwszych trzech miesięcy.

Na czym polega oferta?

Klienci Orange Polska będą mogli dokonywać przelewy z Polski na Ukrainę na kartę Privatbank bezpłatnie w ciągu trzech miesięcy, począwszy od dnia dokonania pierwszego transferu. Minimalna kwota jednego przelewu to 10 zł, maksymalna to 2 tys. zł. Łączna kwota przelewów, które można wysłać bezpłatnie w ciągu 90 dni kalendarzowych, wynosi 7,5 tys. euro.

Krzysztof Branicki, odpowiedzialny w Orange Polska za współpracę z PayUkraine, dodał, że aby skorzystać z promocji, klient powinien dokonać pierwszy przelew między sierpniem a 10 października 2019 r. Partnerstwo Orange z PayUkraine powinno pomóc lepiej dopasować ofertę operatora do potrzeb obywateli Ukrainy przebywających w Polsce.

Jak to działa?

Aby wysłać pieniądze z Polski na Ukrainę w ramach kampanii, należy otworzyć aplikację Mój Orange, przejść do zakładki Moje Okazje, wybrać Partnerskie, dalej nacisnąć PayUkraine. Następnie należy zarejestrować się na stronie serwisu przelewów, podając swój numer, który należy do sieci Orange.

Jak podają przedstawiciele PayUkraine, kampania obejmuje zarówno nowych klientów serwisu, jak i stałych. Wszystkie przelewy zostaną zaksięgowane na kartę Privatbank odbiorcy na Ukrainie w tym samym dniu.

Sposób na pozyskanie nowych klientów dla PayUkraine

Na dziś z usług PayUkraine korzysta blisko 10 tys. Ukraińców w Polsce, założyciele firmy mają nadzieję pozyskać tysiące nowych użytkowników dzięki współpracy z telekomem.

— Do tej pory pozyskiwaliśmy klientów wyłącznie na własną rękę. Współpraca z telekomem daje nam dostęp do tysięcy potencjalnych użytkowników. My natomiast możemy zaoferować przewagę nad konkurencją, bo rozwiązanie problemu przelewów do domu jest bardzo wysoko na liście priorytetów pracowników zza wschodniej granicy — mówi Evgeny Chamtonau, prezes PayUkraine w rozmowie z PulsBiznesu.

Z kolei Orange Polska nie podaje, ilu Ukraińców korzysta z usług operatora.

Ze słów Krzysztofa Branickiego wynika, że telekom rejestruje kilkadziesiąt tysięcy nowych użytkowników pochodzących z Ukrainy miesięcznie.

W 2018 r. firma Selectivv DMP przeprowadziła badanie, z którego wynika, że 40 proc. Ukraińców, przebywających w Polsce, korzysta z usług operatora Play, 37 proc. - T-Mobile, natomiast z Orange - 13 proc. Badanie polegało na liczeniu smartfonów z ustawionym językiem rosyjskim lub ukraińskim na terenie Polski, próba badania wyniosła 600 tys. użytkowników.

Specjalna karta SIM z logo PayUkraine

Kampania promująca współpracę Orange Polska i PayUkraine obejmuje zarówno kanały elektroniczne, jak i tradycyjne placówki. Banery z ofertą można już można znaleźć w aplikacji Mój Orange.

Przedstawiciel Orange informuje, że ulotki promujące usługę pojawią się w kilku tysiącach sklepów, kiosków, a również na dworcach kolejowych i autobusowych. W materiałach promocyjnych Ukraińcy znajdą regulamin w ojczystym języku, wyjaśniający krok po kroku zasady korzystania z usług PayUkraine.

Aby przyciągnąć uwagę Ukraińców, w tym tygodniu do sprzedaży trafi specjalna partia kart SIM z logo PayUkraine.