REKLAMA

Outlook z ciemnym motywem interfejsu. Reszta Office'a wkrótce

Ciemny motyw interfejsu do tej pory był dostępny wyłącznie w windowsowych wersjach aplikacji Office 365. To właśnie się zmienia. Jeszcze dziś ciemny motyw pojawi się w Outlooku na iOS i Androidzie. Niedługo również i w pozostałych aplikacjach.

28.08.2019 18.34
office ciemny motyw
REKLAMA
REKLAMA

Office 365 do tej pory był na bakier z ciemnym motywem, ostatnio wyjątkowo pożądanym przez użytkowników. Kolorystyczne motywy są co prawda częścią Office’a od lat, ale wyłącznie w aplikacjach na Windowsa 10 i nie są one w żaden sposób powiązane z motywem ciemnym samego Windowsa – zostały wprowadzone dużo przed modą na ciemne motywy w systemach.

office ciemny motyw class="wp-image-993831"
Ciemny motyw w Word dla Windows - dostępny już od lat

Jeszcze dziś użytkownicy Outlooka na systemach iOS i Android otrzymają nową wersję aplikacji Outlook wprowadzającą ów ciemny motyw. Microsoft co prawda pisze, że aktualizacja jest już dostępna, ale nie widzi jej ani mój iPad, ani telefon Huaweia z Androidem. Ów ciemny motyw możemy włączać lub wyłączać ręcznie lub ustawić go tak, by odpowiadał globalnemu systemowemu ustawieniu, które ma się pojawić w iOS 13 i Androidzie 10.

Outlook to dopiero początek. W kolejce pozostałe aplikacje, również w swoich wersjach webowych.

office ciemny motyw class="wp-image-993834"
Ciemny motyw w aplikacjach dla systemu iOS

Ciemny motyw ma trafić do Worda, Excela, PowerPointa. SharePointa, OneDrive’a, Plannera i To-Do na iOS, Androidzie i w wersji webowej. Microsoft nie podaje dokładnego terminu udostępnienia aktualizacji tych aplikacji, firma jednak zamierza zdążyć przed spodziewaną w przyszłym miesiącu premierą produkcyjnej wersji iOS-a 13.

office ciemny motyw class="wp-image-993846"
Ciemny motyw w aplikacjach webowych
REKLAMA

Dlaczego w ogóle mielibyśmy go używać? Ja preferuję ten jasny, ciemny tekst na białym tle jest dla mnie bardziej czytelny. Microsoft argumentuje jednak, że ciemny motyw mniej męczy oczy i zużywa mniej energii w naszym urządzeniu przenośnym.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA