Gry  / News

Nowy Switch z lepszym akumulatorem już w ofercie polskich sklepów. Na szczęście bez cenowej rewolucji

Picture of the author

Bałem się, że polscy sprzedawcy uznają pojawienie się nowszej wersji konsoli Nintendo Switch za dobry powód do podniesienia ceny. Wszakże odświeżony handheld został wyposażony w lepszy układ zarządzania energią, co przekłada się na dłuższą pracę akumulatora. Nawet do 30 - 40 proc. Na szczęście ceny zostały na swoich dotychczasowych poziomach.

Tym razem Janusze biznesu nie wypełźli z garaży i magazynów. Sklepy internetowe działające na terytorium Polski sprzedają nową, lepszą wersję Nintendo Switcha w cenie 1399 zł. To wyższe widełki dosyć standardowej stawki, jaką za konsolę musimy zapłacić w sieciach RTV AGD. Co prawda realna cena konsoli Nintendo waha się między 1200 i 1350 zł, ale te 1400 zł jak za „nowy” produkt to poprawna, zasadna etycznie kwota.

Nie ulega bowiem wątpliwości, że nowy Nintendo Switch jest znacznie lepszy od starszej wersji.

Dzięki zaktualizowanemu układowi konsola lepiej zarządza energią. To przekłada się na dłuższą pracę akumulatora. Nowy Switch potrafi działać niemal o połowę dłużej, w zależności od uruchomionej gry. Im bardziej rozbudowany i zasobożerny tytuł, tym mniejsze różnice wydajnościowe. Jednak nawet uruchamiając wielkie The Legend of Zelda: Breath of The Wild nowa wersja Switcha oferuje aż dwie godziny więcej bezprzewodowej zabawy.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild to dobra gra porównawcza. Starsza wersja konsoli pozwala bawić się z tym tytułem przez około 3,5 godziny. Nowy Nintendo Switch oferuje aż 5,5 godziny rozgrywki na jednym ładowaniu. Gigantyczna różnica. Na tyle duża, że naprawdę bym się nie zdziwił, gdyby część sklepów narzuciła wyższą cenę na nowszy model konsoli. No bo co stoi na przeszkodzie, żeby dodać garb w postaci stówki czy dwóch? W najgorszym przypadku wyczyszczą magazyn ze starszej, tańszej wersji.

Na szczęście polskie sklepy nie wykorzystały sytuacji. Nowy Nintendo Switch kosztuje 1399 zł.

Jak zauważa portal PPE, taką cenę można znaleźć na przykład w katalogu Muve.pl. Inne sklepy oferujące zamówienia przedpremierowe na nową wersję konsoli to HDmarket oraz Grymel. W każdym z tych sklepów internetowych cena nowego Switcha wynosi 1399 zł.

Jak rozpoznać, z którą wersją konsoli mamy do czynienia? Nowy Nintendo Switch jest sprzedawany w charakterystycznym czerwonym pudełku. Z kolei starszy model dystrybuuje się w pudełku z dominującą bielą. Samo to wystarczy, aby już z daleka rozpoznać, czy w sklepie znajduje się nowa wersja konsoli Nintendo. Jeśli jednak w dalszym ciągu nie mamy pewności co do modelu, trzeba przyjrzeć się numerowi identyfikacyjnemu. Nowe wersje urządzenia są oznaczane jako HAC-001-01. Różnicy można się także doszukać w samej nazwie produktu. Polskie sklepy sprzedają zaktualizowaną wersję konsoli z dopiskiem „nowa edycja” czy „lepsza bateria”.

Nowy Nintendo Switch będzie w Polsce dostępny od 30 września 2019 r. Wtedy też sklepy rozpoczną wysyłkę modeli zamówionych przedpremierowo.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst