REKLAMA

W nowym dodatku do karcianki Hearthstone ruszymy na pustynię

Karcianka Hearthstone osadzona w świecie Azeroth całymi garściami czerpie z Warcraftowych historii i mitologii. Najczęściej nie traktuje ich do końca poważnie, wprowadzając typowy dla karcianki element humoru.

01.08.2019 12.10
W nowym dodatku do karcianki Hearthstone ruszymy na pustynię
REKLAMA
REKLAMA

Lubię porównywać, jak w krzywym zwierciadle widzimy elementy z World Of Warcraft. Groźni i heroiczni bohaterowie i przeciwnicy nabierają tutaj groteskowego wymiaru - co jest fajne, bo przecież korzenie Warcrafta były właśnie takie z przymrużeniem oka. Pamiętacie orczych robotników, których klikanie w pierwszym RTS-ie wkurzało?

Czego to już w Hearthstone nie widzieliśmy! Odwiedziliśmy dyskotekową wersję Karazhan, odpowiedniki raidów Naxxramas i Blackrock Mountain, oraz zmierzyliśmy się z Goblinami i Gnomami, lochami Koboldów oraz wybraliśmy się do tajemniczej krainy Un’Goro. Te wszystkie miejsca i motywy znają gracze w World Of Warcraft i miłośnicy lore gry. Założeniem twórców było, aby wersja wydarzeń przedstawiona w Hearthstone była taka, jakie bywają opowieści przy grze w karty w karczmie - przesadzone i równocześnie uproszczone.

Hearthstone oferuje dwa podstawowe rodzaje nowych treści w grze. Jedna to rozszerzenia - są to duże paczki nowych kart, związanych jedną tematyką. Druga to przygody - oprócz (o wiele mniejszej liczby) nowych kart, oferują one nowe sposoby rozgrywki.

Nadchodzą Wybawcy Uldum

Wybawcy Uldum to już dwunaste rozszerzenie karcianki od Blizzarda. Dostarczy ono między innymi następujących nowości w grze:

  • Aż 135 nowych kart kolekcjonerskich.
  • Nową bohaterkę dla druida, Elise Starseeker (po polsku Elizę Astrowidzącą, jeśli wolicie polskie nazwy - ja akurat nie).
  • Nową umiejętność Odrodzenie (Reborn) - powodującą, że nasz stronnik po pokonaniu, powróci do życia z jednym punktem zdrowia.
  • Ponownie będziemy natrafiali na karty - misje, które dadzą nam nagrodę po wykonaniu zadania. Przykładowe misje to np. „Dobierz 20 kart” - po spełnieniu tego warunku otrzymamy nagrodę.
  • Pojawią się ponownie plagi, które mają wpływ na stronników obu stron, dlatego trzeba ich używać z rozwagą.

Zwiastun Wybawców Uldum to kolejny zabawny filmik, tym razem ilustrujący zdanie „jak bardzo możemy upodobnić piosenkę do I Need A Hero żeby jednak nie płacić za tantiemy”.

Fabularnie Wybawcy Uldum to kontynuacji historii o Lidze Z.Ł.A., której udało się ostatnio opanować miasto magów Dalaran.

Uldum to pustynna kraina słynąca piramid, mumii i ukrytych skarbów. To taki Warcraftowy Egipt.

 class="wp-image-980920"
REKLAMA

Jeśli zalogujemy się do gry w ciągu 90 dni od premiery Wybawców Uldum (która nastąpi już 6 sierpnia), to otrzymamy losową legendarną kartę zadania. Tuż przed premierą natomiast w grze czekają nas wydarzenia przedpremierowe - np. nowy rodzaj Karczemnej Bójki.

Pakiety nowych kart już dostępne są w przedsprzedaży, a do Wybawów Uldum wkrótce dołączy również przygoda dla jednego gracza w podobnym, pustynnym klimacie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA