Tech  /  News

Google właśnie popsuł swoją wyszukiwarkę grafik. Koniec z szukaniem konkretnych wymiarów

Kiepska zmiana. Grafika Google wyszukiwania konkretnych wymiarów

Google bez żadnej zapowiedzi czy nawet informacji znacząco zredukował funkcjonalność swojej wyszukiwarki grafik. Już nie możemy filtrować wyników po rozdzielczości. Trudno zrozumieć dlaczego.

Wyszukiwarka Google to usługa w zasadzie bezkonkurencyjna. Jeden z jej modułów – Grafika Google – jest równie świetny. I stanowi codziennie wykorzystywane przez setki milionów internautów narzędzie. Choć Google właśnie zdecydował, że przynajmniej część z nich zacznie szukać alternatywy.

Do tej pory mogliśmy względnie precyzyjnie wskazać rozdzielczość obrazka, jakiego poszukujemy. Mogliśmy zarówno definiować dokładną poszukiwaną rozdzielczość, jak i wskazać wartość graniczną – a więc obrazki o rozdzielczości nie mniejszej niż wskazana.

I koniec. Grafika Google nie pozwala już na wskazywanie rozdzielczości poszukiwanego obrazka.

grafika google rozdzielczość

Jedyny filtr, jaki pozostał, to mało intuicyjne określenia Mały, Średni i Duży. Istotnej części internautów prawdopodobnie to wystarczy. Niektórzy jednak szukają grafik do konkretnych celów. Upośledzenie Google Grafika jest dziwne. Niezrozumiałe wręcz.

grafika google rozdzielczość

Kto wie, może to zwiększy popularność konkurencyjnych rozwiązań. Nawet nie myślę o zachęcaniu was do użytkowania Binga – Google ma nieporównywalnie lepszą usługę – ale na powyższym zrzucie ekranowym widać, jak powinien wyglądać filtr rozdzielczości. Mamy tylko nadzieję, że Google wycofa się z tej poniekąd przedziwnej decyzji.