REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

GeForce Now trafi na Androida. Najnowsze gry z PC zadziałają na smartfonach [AKTUALIZACJA]

Streamingowa usługa Nvidii właśnie wykonała ważny krok w swoim rozwoju. Będzie ona dostępna na milionach urządzeń z Androidem – choć nie wszystkich.

20.08.2019
11:41
geforce now android
REKLAMA
REKLAMA

W tym sezonie uwagę mediów skupiają usługi Google Stadia i Microsoft xCloud – mówi się nawet, że całkowicie zmienią rynek gier wideo. Obiecują wiele, a konkretniej możliwość grania w najbardziej wymagające gry na najtańszym sprzęcie, w tym na niedrogim telefonie komórkowym. Wystarczyć ma tylko wydajne łącze z Internetem.

Niektórzy w tym wszystkim zapominają, że Google i Microsoft nie są tu szczególnie wielkimi innowatorami. Pomysł na streaming gier ma już parę lat, takową usługę świadczą między innymi Sony i Nvidia. Ta ostatnia, wyraźnie reagując na plany konkurencji, właśnie ogłosiła ekspansję.

GeForce Now już niedługo na system Android. Gry z obsługą śledzenia promieni.

Niestety, nie na każde urządzenie z Androidem. Nvidia na razie nie podaje szczegółów, ale usługa ma być zgodna „z topowymi telefonami z Androidem, w tym ze sztandarowymi urządzeniami od LG i Samsunga”. Cóż, przynajmniej klienci koreańskich producentów wiedzą, że akurat u nich będzie działać.

Nvidia przy okazji ogłosiła, że rozpoczęła rozbudowę swoich centr danych o układy RTX, akcelerujące przeliczenia związane ze śledzeniem promieni (ray tracing). Skorzystają na tym naturalnie nie tylko użytkownicy telefonów, ale wszyscy klienci usługi GeForce Now. Na dziś mogą z niej skorzystać użytkownicy urządzeń z Windowsem, macOS-em oraz posiadacze konsol do gier Nvidia Shield. Katalog gier dostępnych w GeForce Now obejmuje na dziś ponad 500 tytułów.

Beta-testy GeForce Now na Androida „już niedługo”.

Osoby chcące pomóc Nvidii w testowaniu aplikacji klienckiej GeForce Now na Androida mogą się zapisać do testów pod tym adresem. To będzie prawdopodobnie jedna z pierwszych w naszym kraju usług tego typu. Nieoficjalnie mówi się , że Stadia nie trafi do Polski od razu. W naszym kraju nie działa też analogiczna usługa od Sony PlayStation. Szczerze wątpię, by xCloud na premierę był gotowy na Polskę. Nvidia ma szanse u nas zdobyć wielu klientów.

REKLAMA

Aktualizacja

Z powyższego tekstu w jego pierwotnej formie wynikało, że GeForce Now nie jest planowany na polski rynek. Jest wręcz przeciwnie, polscy gracze są już teraz zapraszani do udziału w testach usługi, o czym poinformował nas przedstawiciel Nvidii. Przepraszamy za podanie nieprawdziwej informacji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA