REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt
  5. Gry

Samsung Galaxy Note 10 ma coś dla graczy. Dzięki PlayGalaxy Link zagrasz w gry PC na smartfonie

Samsung już od kilku lat podejmuje inicjatywy mające zainteresować smartfonami Galaxy graczy. W urządzeniach z serii Galaxy Note 10 technologią stworzoną z myślą o fanach wirtualnych rozgrywek jest PlayGalaxy Link. Dzięki tej aplikacji bez problemu zagramy w gry PC na ekranie Note’a. Do tego z wykorzystaniem kontrolera albo myszy i klawiatury.

PlayGalaxy Link w Galaxy Note10 pozwoli grać na smartfonie w gry PC
REKLAMA
REKLAMA

PlayGalaxy Link opiera się na technologii strumieniowania obrazu. Jeśli PC oraz Samsung Galaxy Note 10 znajdują się w tej samej sieci domowej, smartfon bez problemu wyświetli obraz bezpośrednio z komputera. Co więcej, za pomocą kompatybilnych z Note 10 kontrolerów będziemy mogli kontynuować rozgrywkę na mniejszym ekranie. Np. zabierając smartfon do łóżka, do ogrodu, na balkon czy… do toalety.

PlayGalaxy Link zadziała bez względu na typ gry czy rodzaj kontrolera.

Jeśli dany pad, klawiatura lub myszka jest kompatybilna z Samsungiem Galaxy Note 10, bez problemu może nam posłużyć jako narzędzie sterujące w grze wideo. Niestety, Samsung nie skorzystał z okazji i nie wyprodukował własnego pada, który byłby sprzedawany w zestawach razem ze smartfonem. Obecność takiego urządzenia bezpośrednio w pudełku na pewno zwiększyłaby atrakcyjność usługi, a także częstotliwość korzystania z PlayGalaxy Link. Z drugiej strony Android od dawna jest kompatybilny z tyloma wersjami kontrolerów, że każdy gracz na pewno znajdzie w szufladzie kompatybilnego pada.

Nie ma również znaczenia, czy gra jest uruchomiona za platformie Steam, Origin, uPlay czy jakiejkolwiek innej. PlayGalaxy Link nie tworzy bowiem własnego środowiska uruchomieniowego, a jedynie odbiera obraz wysyłany z PC. Oznacza to, że z technicznego punktu widzenia rozwiązanie działa dokładnie tak samo jak Remote Play z PlayStation 4 czy przenoszenie ekranu Xboksa za pomocą Xbox App w Windows 10.

Co za tym idzie, PlayGalaxy Link na pewno nie uniknie problemów charakterystycznych dla strumieniowanych gier wideo. Mam tutaj na myśli zwłaszcza minimalne, ale jednak odczuwalne opóźnienie względem natywnie uruchomionej aplikacji, a także okazjonalne artefakty obrazu. To bolączki, z którymi wciąż nie poradzili sobie tacy technologiczni giganci jak Sony, Google, Microsoft czy Nvidia i szczerze wątpię, aby to właśnie Samsung dokonał przełomu. Z całą sympatią dla Samsunga.

REKLAMA

Nie zmienia to oczywiście faktu, że z punktu widzenia gospodarstwa domowego zaopatrzonego w szybki Internet oraz wydajny router, PlayGalaxy Link może być praktycznym i przydatnym rozwiązaniem.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA