REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung Galaxy Note 10 ma coś dla graczy. Dzięki PlayGalaxy Link zagrasz w gry PC na smartfonie

Samsung już od kilku lat podejmuje inicjatywy mające zainteresować smartfonami Galaxy graczy. W urządzeniach z serii Galaxy Note 10 technologią stworzoną z myślą o fanach wirtualnych rozgrywek jest PlayGalaxy Link. Dzięki tej aplikacji bez problemu zagramy w gry PC na ekranie Note’a. Do tego z wykorzystaniem kontrolera albo myszy i klawiatury.

08.08.2019
8:11
PlayGalaxy Link w Galaxy Note10 pozwoli grać na smartfonie w gry PC
REKLAMA
REKLAMA

PlayGalaxy Link opiera się na technologii strumieniowania obrazu. Jeśli PC oraz Samsung Galaxy Note 10 znajdują się w tej samej sieci domowej, smartfon bez problemu wyświetli obraz bezpośrednio z komputera. Co więcej, za pomocą kompatybilnych z Note 10 kontrolerów będziemy mogli kontynuować rozgrywkę na mniejszym ekranie. Np. zabierając smartfon do łóżka, do ogrodu, na balkon czy… do toalety.

 class="wp-image-984510"

PlayGalaxy Link zadziała bez względu na typ gry czy rodzaj kontrolera.

Jeśli dany pad, klawiatura lub myszka jest kompatybilna z Samsungiem Galaxy Note 10, bez problemu może nam posłużyć jako narzędzie sterujące w grze wideo. Niestety, Samsung nie skorzystał z okazji i nie wyprodukował własnego pada, który byłby sprzedawany w zestawach razem ze smartfonem. Obecność takiego urządzenia bezpośrednio w pudełku na pewno zwiększyłaby atrakcyjność usługi, a także częstotliwość korzystania z PlayGalaxy Link. Z drugiej strony Android od dawna jest kompatybilny z tyloma wersjami kontrolerów, że każdy gracz na pewno znajdzie w szufladzie kompatybilnego pada.

Nie ma również znaczenia, czy gra jest uruchomiona za platformie Steam, Origin, uPlay czy jakiejkolwiek innej. PlayGalaxy Link nie tworzy bowiem własnego środowiska uruchomieniowego, a jedynie odbiera obraz wysyłany z PC. Oznacza to, że z technicznego punktu widzenia rozwiązanie działa dokładnie tak samo jak Remote Play z PlayStation 4 czy przenoszenie ekranu Xboksa za pomocą Xbox App w Windows 10.

 class="wp-image-984504"

Co za tym idzie, PlayGalaxy Link na pewno nie uniknie problemów charakterystycznych dla strumieniowanych gier wideo. Mam tutaj na myśli zwłaszcza minimalne, ale jednak odczuwalne opóźnienie względem natywnie uruchomionej aplikacji, a także okazjonalne artefakty obrazu. To bolączki, z którymi wciąż nie poradzili sobie tacy technologiczni giganci jak Sony, Google, Microsoft czy Nvidia i szczerze wątpię, aby to właśnie Samsung dokonał przełomu. Z całą sympatią dla Samsunga.

REKLAMA

Nie zmienia to oczywiście faktu, że z punktu widzenia gospodarstwa domowego zaopatrzonego w szybki Internet oraz wydajny router, PlayGalaxy Link może być praktycznym i przydatnym rozwiązaniem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA