REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Świat Cyberpunka 2077 będzie mniejszy niż w Wiedźminie III, ale ma zawierać więcej szczegółów

Jedna z najbardziej wyczekiwanych gier RPG jest nadal w produkcji. Wiemy już, że jej wirtualny świat w kwestii swojej powierzchni nie będzie czymś przełomowym w grach wideo. To nie oznacza, że nie czekają nas setki godzin jego zwiedzania.

26.08.2019
10:52
Cyberpunk 2077: rozmiar mapy nieco mniejszy od tej w Wiedźminie 3
REKLAMA
REKLAMA

CD Projekt RED to bez wątpienia nasza narodowa duma. Jej growe adaptacje prozy Sapkowskiego od samego początku wzbudzały zainteresowanie mediów i fanów RPG z całego świata. A trzecia część Wiedźmina – ta najnowsza – przez niektóre amerykańskie media została nazwana najlepszą grą wideo RPG… w historii całego tego gatunku. Te opinie podpierane są argumentami.

Nic więc dziwnego, że Cyberpunk 2077 jest na ustach całej gamingowej społeczności. Wszyscy są ciekawi pierwszej gry polskiego studia, która nie ma nic wspólnego z Wiedźminem i tym konkretnym stylem zabawy. Łowimy wszystkie najmniejsze szczegóły na jej temat, a ten najświeższy – i poniekąd istotny – złowił GamesRadar.

Rozmiar mapy w grze Cyberpunk 2077 będzie mniejszy niż w Wiedźminie III. Ale za to będzie w nim więcej elementów.

Geralt ma więc więcej kilometrów kwadratowych do przemierzenia, by zwiedzić całą mapę swojego wirtualnego świata, ale ponoć ma mieć na niej dużo mniej do roboty, niż główny protagonista Cyberpunka 2077. W nowej grze nie będzie wielkich łąk czy przepastnych lasów, wszak akcja całej opowieści dzieje się w ogromnym mieście z przyszłości. Gęsto zaludnionym i wielopoziomowym.

REKLAMA

To oznacza, że choć rozmiar mapy będzie „odrobinkę mniejszy od tej z Wiedźmina III”, tak gra powinna na nas zrobić ogromne wrażenie. W istocie: jeżeli na takiej powierzchni udało się zmieścić wiarygodne cyberpunkowe miasto, to jest co podziwiać. Miejmy na uwadze, że gra ma działać sprawnie nie tylko na rozbudowanych PC czy high-endowych konsolach jak Xbox One X. Cyberpunk 2077 ma działać przecież nawet na prościutkim Xbox One S.

Gra ma mieć swoją premierę 16 kwietnia przyszłego roku. Pojawi się w wersji na PC, Stadię, PlayStation 4 i Xbox One.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA