REKLAMA

Microsoft robi dziwne rzeczy. Szykuje nas na premierę Windowsa 1.0

Sprawdzam. Mamy 2019 rok. Sprawdzam jeszcze raz. Nadal to samo. A tymczasem Microsoft w swoich mediach społecznościowych udaje, że już niedługo będzie miała miejsce premiera jego graficznej nakładki na system MS-DOS.

02.07.2019 12.47
Windows 1.0 premiera
REKLAMA
REKLAMA

Działy marketingu czasami lubią się dobrze bawić – tak, wbrew pozorom, nawet tam pracują fajni i kreatywni ludzie. Zdarza się więc, że wymyślają kampanie, które bardziej mają na celu sprowokowanie uśmiechu wśród sympatyków marki niż cokolwiek innego. Dział marketingu Microsoftu właśnie rozpoczął taką kampanie.

Na profilach firmy w przeróżnych usługach opublikowano filmik zapowiadający rychłą premierę systemu Windows 1.0. Krótki, prosty, z pasującym do epoki syntwave’owym podkładem. Nie byłoby w tym nic szczególnie ciekawego, gdyby nie nietypowe zaangażowanie w ekspozycję tego klipu.

Microsoft usunął z oficjalnego instagramowego konta Windowsa wszystkie materiały jakie kiedykolwiek zostały tam opublikowane z wyłączeniem rzeczonego filmiku. Oficjalne konto na Twitterze Windowsa zmieniło swój obrazek profilowy na logo pierwszego Windowsa. A jakby tego było mało, pytany o to co się u licha dzieje Microsoft odpisuje lakonicznie „więcej informacji wkrótce”. A to sugeruje coś więcej, niż prosty żart.

Jest jedna teoria zdobywająca popularność. Chodzi o premierę trzeciego sezonu Stranger Things.

Jej autorem jest Czytelnik serwisu Windows Central. Zauważa, że w tym tygodniu ma się odbyć premiera trzeciego sezonu niezwykle popularnego serialu Stranger Things, wyprodukowanego przez Netfliksa. Jego akcja ma się toczyć w dokładnie tym samym czasie, co premiera pierwszego Windowsa.

Stranger Things to serial, który zdobył popularność między innymi za sprawą przyjemnego żerowania na naszej nostalgii. Jego twórcy chętnie nawiązują do ciekawych zjawisk popkulturowych z tego okresu. Jest całkiem prawdopodobne, że Netflix i Microsoft nawiązały współpracę marketingową. I że Windows 1.0 będzie pojawiał się w serialu, podobnie jak motywy ze Stranger Things na profilach Microsoftu i w formie, na przykład, niestandardowych kompozycji dla Windowsa.

Windows 1.0, czyli pierwsza przygoda Microsoftu z graficznym interfejsem użytkownika.

REKLAMA
Windows 1.0 premiera class="wp-image-964712"

Pierwszy Windows był 16-bitowym środowiskiem uruchomieniowym, stanowiącym rozszerzenie systemu MS-DOS. Wprowadziło ono nie tylko dające się obsłużyć myszką graficzne środowisko uruchomieniowe, ale za sprawą umieszczenia aplikacji w Oknach wprowadziło częściową wielozadaniowość do platformy operacyjnej Microsoftu. Windows był w pełni zgodny z aplikacjami MS-DOS, jednak pozwalał również na pisanie pod niego dedykowanych mu aplikacji, które nie działały już w gołym DOS-ie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA