REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Sugestie Siri w Safari na iPhone’ach i iPadach działają już w Polsce

Apple zaczął nieśmiało testować nową funkcję w Safari na terenie Polski. W przeglądarce na iPhone’ach, iPadach i komputerach Mac pojawiły się Sugestie Siri.

01.07.2019
13:05
apple siri
REKLAMA

Użytkownicy sprzętów Apple’a w Polsce muszą wykazywać się dużą dozą wyrozumiałości. Nie tylko po przeliczeniu dolarów na złotówki płacimy za iPhone’y więcej niż np. Amerykanie, ale w dodatku musimy pogodzić się z licznymi ograniczeniami. Na debiut takich usług jak Apple Pay czekaliśmy kilka lat. Na kolejne nadal czekamy.

REKLAMA

Siri? Nadal nie szprecha po polsku. Apple News, chociażby w tej bazowej wersji? A gdzie tam, w Cupertino pewnie myślą, że nie umiemy mówić po angielsku. Klawiatura typu swype w iOS 13? Tak jak można było podejrzewać, nie wspiera języka polskiego. I specjalnie to nie dziwi, skoro w polskiej klawiaturze nie ma nawet paska podpowiedzi podczas pisania…

Jest jednak światełko w tunelu: w naszym kraju zaczęły działać Sugestie Siri w Safari.

Nie była w tym celu potrzebna nawet aktualizacja oprogramowania. Nagle, bez żadnej zapowiedzi, Safari na iPhone’ach, iPadach oraz komputerach Mac zaczęło na terenie Polski wyświetlać nowy typ podpowiedzi. Po wpisaniu wybraniu hasła nad listą dobrze znanych rekomendacji z np. Google’a, w przeglądarce Apple’a pojawia się dodatkowe pole na Sugestie Siri.

sugestie siri safari apple iphone ipad mac 1 class="wp-image-964121"

Najczęściej taką sugestią jest witryna www. Dla przykładu po wpisaniu hasła Avengers asystent sugeruje przejście do podstrony filmu Avengers: Koniec gry w serwisie Filmweb. Z kolei hasło Mercedes kieruje do strony głównej tego producenta samochodów. Wpisanie frazy Stranger Things kieruje zaś do gry na licencji popularnego serialu w sklepie App Storze.

sugestie siri safari apple iphone ipad mac 3 class="wp-image-964127"

Do tej pory z tej funkcji można było skorzystać z Safari wyłącznie wyjazdów zagranicznych - Sugestie Siri działały na terenie np. Anglii albo Stanów Zjednoczonych. Warto przy tym dodać, że na innych rynkach Siri potrafi sugerować np. otwarcie artykułu w niedostępnym w naszym kraju Apple News…

REKLAMA
 class="wp-image-964124"

Pod taką samą nazwą, czyli Sugestie Siri, funkcjonuje również lista polecanych aplikacji z tych zainstalowanych już na urządzeniu w wyszukiwarce w systemie iOS. Razem z nimi Siri sugeruje wysłanie wiadomości do konkretnego kontaktu oraz skorzystanie z konkretnej aplikacji dla danej pory dnia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA