REKLAMA

Na komputerze z Windowsem 10 zobaczysz teraz powiadomienia z twojego smartfonu z Androidem

Microsoft zaktualizował systemową aplikację Twój telefon o nową, bardzo przydatną funkcję. Jeżeli zechcesz, wszystkie powiadomienia z twojego urządzenia z Androidem będą wyświetlane na twoim komputerze.

03.07.2019 08.02
windows 10 android integracja
REKLAMA
REKLAMA

Twój telefon to wbudowana w Windows 10 aplikacja do integracji systemu z naszym telefonem komórkowym. Z uwagi na znikomą liczbę deweloperskich API w iOS-ie, jej współpraca z iPhone’em jest bardzo ograniczona. Natomiast jeżeli dysponujemy telefonem z Androidem, Twój telefon staje się bardzo użytecznym narzędziem. Do działania wymaga zainstalowania i aktywowania na telefonie aplikacji Pomocnik aplikacji Twój telefon, która jest dostępna w Sklepie Play.

Twój telefon pozwala na odbieranie i wysyłanie SMS-ów i MMS-ów z poziomu naszego desktopa i na zgrywanie z niego zdjęć bez pośrednictwa chmury. Dodatkowo, jeżeli posiadamy telefon Galaxy S8 (lub nowszy), Galaxy Note8 (lub nowszy) lub OnePlus 6/6T (lub nowszy) możemy na ekranie naszego komputera uruchamiać i obsługiwać aplikacje zainstalowane na naszym mobilnym urządzeniu. Liczba obsługiwanych telefonów ma być sukcesywnie powiększana.

Od dziś Twój telefon wyświetli w Windows 10 powiadomienia z twojego urządzenia z Androidem.

powiadomienia z androida na windows class="wp-image-965345"

Funkcję tę należy aktywować ręcznie, uruchamiając aplikację Twój telefon – wtedy otrzymamy propozycję jej włączenia. Działa ona doskonale i błyskawicznie, w tej samej sekundzie wyświetlając powiadomienie, które pojawiło się w naszym sprzęcie z Androidem.

powiadomienia z androida na windows class="wp-image-965348"

Powiadomienia trafiają dokładnie tam, gdzie wszystkie inne, a więc do Centrum akcji. Są one oznaczone podpisem za pośrednictwem Twój telefon, więc łatwo je odróżnić od tych wysłanych przez natywne aplikacje naszego systemu. Gdy usuniemy powiadomienie z Centrum akcji, zniknie też ono z naszego telefonu.

powiadomienia z androida na windows class="wp-image-965351"

Niestety nie działają jeszcze Akcje powiadomień, czyli znana z Androida funkcja pozwalająca na proste działania bezpośrednio z poziomu powiadomienia, bez konieczności otwierania powiązanej z nim aplikacji

powiadomienia z androida na windows class="wp-image-965354"

Z tym związany jest pewien haczyk. Aplikacja Twój telefon nie ukrywa podwójnych powiadomień – jeżeli więc mamy tę samą aplikacje na Windows i Androidzie, do Centrum akcji trafią oba powiadomienia z obu programów. Na szczęście możemy ręcznie konfigurować które notyfikacje mają być wyświetlane, a które nie.

REKLAMA
powiadomienia z androida na windows class="wp-image-965357"

Kliknięcie na powiadomienie otwiera też na naszym desktopie powiązaną z nim aplikację androidową, umożliwiając reakcję bez konieczności sięgania po telefon. Niestety używam telefonu Huawei P20 Pro, a ten jeszcze nie jest obsługiwany i nie mogłem tego przetestować.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA