REKLAMA

Outlook w przeglądarce doczekał się gruntownego liftingu. Od dziś jest dostępny dla każdego

Przez ostatnie miesiące Microsoft prowadził otwarte beta-testy odświeżonego interfejsu webowego Outlooka. Teraz nowy wygląd staje się tym domyślnym. Trudno nie ocenić zmian jako tych na lepsze.

05.07.2019 14.31
outlook w przeglądarce nowy wygląd
REKLAMA
REKLAMA

Jeżeli jesteś użytkownikiem usługi pocztowej Microsoftu i nie zapisywałeś lub nie zapisywałaś się do testów nowego interfejsu, to dziś czeka cię niespodzianka. Trwa przełączanie całej usługi Outlook w wersji webowej na zupełnie nową wersję. Bez obaw, nie pogubicie się, wszystko pozostaje całkiem logicznie poukładane.

W beta-testach nie uczestniczyłem. Na wszystkich swoich urządzeniach, w tym na PC, wolę obsługiwać pocztę przez aplikację kliencką, nie przepadam za webmailami. Nowy interfejs zacząłem więc w zasadzie odkrywać przed paroma chwilami. Oto, co znalazłem, w czym pomógł mi microsoftowy przewodnik po zmianach.

Outlook w przeglądarce – nowości w mailach.

Kategorie maili.

outlook w przeglądarce nowy wygląd class="wp-image-966695"

Czyli, w zasadzie, tagi. Dzięki tej funkcji możemy mailom przypisywać dowolne tagi – na przykład, „szkoła”, „praca”, „finanse” czy co tam sobie wymyślimy – by móc następnie, w razie potrzeby, wyświetlić sobie wszystkie maile z danym tagiem. Czy tam, jak Microsoft woli to nazywać, Kategorią.

Tryb ciemny

outlook w przeglądarce nowy wygląd class="wp-image-966704"

Dla tych, co nie lubią mieć rzeczy pisanych czarno na białym.

Miny.

 class="wp-image-966713"

Trochę żałuję, ale nie chodzi o te wybuchowe. Pisząc maile można teraz skorzystać z podręcznej wyszukiwarki animowanych GIF-ów celem ich wstawienia do korespondencji. O rety…

Inne nowości.

Do sekcji Ulubione, w lewym górnym rogu interfejsu, można teraz też dodawać kontakty. Osoby robiące wiele czynności na raz docenią też, że od teraz wszystkie niedawno otwarte wersje robocze maili będą dostępne pod wygodnymi skrótami na dole ekranu. Można też przy mailach ustawiać sobie przypomnienia na wskazany dzień i godzinę – Outlook wtedy da nam znać we wskazanym terminie, że z jakiegoś względu mieliśmy wrócić do danego maila.

Outlook w przeglądarce – nowości w kalendarzu.

Wyszukiwarka.

outlook w przeglądarce nowy wygląd class="wp-image-966761"

Microsoft już jakiś czas temu usunął absurdalny brak w swoich aplikacjach pocztowych, jakim był brak wyszukiwarki wpisów w kalendarzu. Teraz kalendarz można przeszukiwać również z poziomu aplikacji webowej.

Wygodne dodawanie zdarzeń.

outlook w przeglądarce nowy wygląd class="wp-image-966767"

Działa ono teraz w dokładnie tym samym stylu po kliknięciu w dany dzień z dokładnie takim samym rozkładem kontrolek, co w aplikacji Kalendarz dla Windows 10.

Koniec Zadań. Są teraz w To-Do.

outlook w przeglądarce nowy wygląd class="wp-image-966770"

Funkcja ta od teraz będzie obsługiwana przez siostrzaną usługę Microsoft To-Do. Wcześniej dodane zadania zostaną do niej zmigrowane.

Inne nowości.

REKLAMA

W widoku tygodniowym dzień dzisiejszy i jutrzejszy mają większą szerokość kolumny, bo – jak zakłada Microsoft – są dla nas istotniejsze. Możliwe jest też włączenie na panelu bocznym widoku nadchodzących zdarzeń przy jednoczesnym widoku 30-dniowym kalendarza.

Nowy Outlook ma zostać wdrożony większości użytkownikom i małym organizacjom do końca bieżącego tygodnia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA