REKLAMA

Outlook z trybem nocnym na Androidzie, iOS i iPadOS. Nareszcie!

Musieliśmy dość długo czekać na ciemny motyw interfejsu w Outlooku. I… poczekamy jeszcze trochę. Na szczęście mamy potwierdzenie, że Microsoft w ogóle nad nim pracuje.

16.07.2019 07.54
szyfrowanie kopia zapasowa outlook onedrive
REKLAMA
REKLAMA

Outlook odniósł dość niespodziewany sukces na platformach iOS i Android. Rzadko kiedy aplikacje replikujące funkcje tych preinstalowanych na danym urządzeniu cieszą się większą popularnością – a już w szczególności do tak rzekomo archaicznych zastosowań, jakim jest mail i kalendarz – tymczasem microsoftowemu Outlookowi się udało. To bardzo popularny program, nie tylko jak na swoją kategorię.

Popularny nie oznacza jednak doskonały. Aplikacja do maili i kalendarza od Microsoftu nadal nie doczekała się tak istotnego ostatnio ciemnego motywu interfejsu. To znaczy jest on obecny od pewnego czasu na Windows, macOS i w wersji webowej – niestety użytkownicy iSprzętów i tych z Androidem muszą na razie obejść się smakiem.

Outlook dla systemów iOS i Android – tak wygląda ciemny motyw interfejsu.

outlook ciemny motyw class="wp-image-971902"
Źródło: WindowsCentral
REKLAMA

Autentyczność powyższych zrzutów ekranowych potwierdził Zac Bowden z Windows Central. Ciemny motyw będzie można włączać ręcznie. Pojawi się do tego zarówno dedykowany przycisk od razu po kliknięciu przycisku Menu, jak i stosowna opcja w ustawieniach aplikacji. Wersja na Androida dodatkowo będzie mogła na nasze życzenie automatycznie włączać ciemny motyw, gdy poziom naładowania akumulatora osiągnie bardzo niski poziom.

Niestety nie wiemy jeszcze czy Outlook będzie potrafił automatycznie się przełączać pomiędzy ciemnym i jasnym motywem w momencie, gdy zmienimy ów motyw w ustawieniach samego systemu operacyjnego (to jedna z istotnych nowości w systemach Apple’a i Google’a). Microsoft jednak do tej pory starał się być na bieżąco z nowościami w Androidzie i iOS/iPadOS, spodziewałbym się więc, że Outlook i z tym sobie poradzi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA