REKLAMA

Orange ma powody do zadowolenia. Przychody rosną, przybywa klientów pomarańczowej sieci

Orange wydaje się mieć dużo powodów do zadowolenia. Przychody rosną, przybywa też klientów. Szczególnie dobrze sieć radzi sobie w światłowodach i konwergencji.

25.07.2019 13.17
orange-flex-29
REKLAMA
REKLAMA

Pracownicy Orange’a wybierający się właśnie na wakacyjne urlopy spędzą je raczej bezstresowo. Ich przełożeni powinni być zadowoleni z wyników całej formy. Jak chwali się operator w nadesłanym nam sprawozdaniu finansowym, Orange Światłowód dociera już do 3,8 mln gospodarstw domowych w 130 miastach, co przełożyło się na 35 tys. nowych klientów usługi. 37 proc. użytkowników stałego łącza od Orange’a to użytkownicy światłowodu.

Nie tylko światłowód ma się dobrze. Operator pochwalił się, że w minionym kwartale przybyło mu 70 tys. klientów stawiających na komórkowe usługi abonamentowe. Przybyło też 31 tys. użytkowników Orange Love (15-procentowy wzrost), co przekłada się na całościowy wynik w licznie 1,3 mln abonentów – co dowodzi, że strategia handlowa nastawiona na konwergencję zdecydowanie ma sens. Rośnie udział klientów korzystających z pakietów usług wśród użytkowników domowego internetu (wzrost z 54 proc. do 60 proc. w ciągu roku) oraz wśród klientów usług mobilnych z telefonem (wzrost z 42 proc. do 48 proc.).

Usługi mobilne Orange cieszyły się powodzeniem zarówno w ramach Orange Love jak i poza pakietem. Klienci korzystający tylko z tych usług, bez dodatków, zostawali z Orange chętniej niż wcześniej, a wskaźnik odejść znacząco zmniejszył się. W drugim kwartale przybyło aż 70 tys. klientów usług abonamentowych, z czego 58 tys. kupiło abonament ze smartfonem – jak wynika z nadesłanego nam sprawozdania.

To oczywiście pozytywnie przekłada się na wyniki finansowe Orange Polska.

REKLAMA

Przychody operatora wyniosły 2,759 mln zł, a więc odnotowano dwuprocentowy wzrost względem analogicznego kwartału rok temu. Jako główne przyczyny sukcesu, Orange wskazuje rozwój usług konwergentnych, wzrost przychodów z usług IT i integratorskich oraz wyższe przychody ze sprzedaży urządzeń.

Orange pochwalił się również, że już w pierwszym półroczu wydał na swój rozwój ponad miliard złotych. Z czego 36 proc. tej kwoty przeznaczono na rozbudowę sieci światłowodowej. Oby tak dalej, Orange pozostaje jednym z wiodących operatorów w naszym kraju. A do końca roku w swój rozwój ma zainwestować kolejny miliard.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA