REKLAMA

Najlepsze oferty dla fotografów w ramach Amazon Prime Day. Szykujcie portfele

Amazon Prime Day to tysiące obniżek obejmujących również sprzęt fotograficzny. Uważajcie na stan konta, bo niektóre oferty są tak dobre, że ręka sama sięga po kartę płatniczą.

15.07.2019 14.51
Focus by wire - elektroniczny pierścień ostrości w obiektywach
REKLAMA
REKLAMA

Amazon Prime Day to seria bardzo krótkich i niekiedy bardzo korzystnych obniżek cen na Amazonie. Promocja trwa tylko do końca wtorku, 16 lipca 2019. Przekrój przecenionych produktów jest przeogromny, ale w tym wpisie skupię się na sprzęcie dla fotografów.

Co musisz wiedzieć zanim zamówisz produkt z Amazon Prime Day?

Przede wszystkim, potrzebny będzie abonament Amazon Prime, bo tylko subskrybenci tej usługi mogą skorzystać z promocji. Można jednak skorzystać z darmowego 30-dniowego triala. Jeżeli już wykorzystałeś tę opcję, możesz wykupić nową wersję trial trwającą tydzień, za 0,99 eur.

Trzeba też pamiętać o tym, że ceny są podane w euro z uwzględnieniem niemieckiego podatku VAT wynoszącego 19 proc. Przy kupnie produktu zobaczymy nieco wyższą cenę, ponieważ Amazon naliczy polski podatek VAT wynoszący 23 proc.

Na Amazon.de płacimy w euro, ale sklep może skorzystać z polskich kart płatniczych. Niestety kurs jest niekorzystny, więc warto zapłacić kartą walutową prowadzoną w euro lub skorzystać z innej opcji, np. z Revoluta.

Przejdźmy do konkretów. Oto najciekawsze oferty fotograficzna z Amazon Prime Day.

Obiektyw Sony FE 50 mm f/1.8: podstawowy, bardzo jasny, pełnoklatkowy obiektyw do bezlusterkowców Sony. Cena na Amazonie: 682 zł. Regularna polska cena to 845 zł.

Obiektyw Sony E 35mm f/1.8 OSS: „must have” dla posiadaczy bezlusterkowców Sony z matrycą APS-C. Cena na Amazonie: 1316 zł. Regularna polska cena to 1750 zł.

Wszystkie obiektywy i aparaty Sony: zniżki dochodzą do 53 proc.

Canon EF 50 mm 1.8 STM: podstawowa, mała, lekka i bardzo jasna „pięćdziesiatka”, która musi się znaleźć w każdej torbie posiadacza lustrzanki Canona. Cena na Amazonie: 374 zł. Regularna polska cena to 499 zł.

Wszystkie obiektywy i aparaty Canona: zniżki dochodzą do 43 proc.

Fujifilm Instax Mini 9: podstawowy aparat do fotografii natychmiastowej. Świetny pomysł na prezent. Cena na Amazonie: 210 zł. Regularna polska cena to 250 zł.

WD My Cloud EX2 Ultra 8 TB: dysk sieciowy, który mam i polecam. NAS może działać w trybie RAID 1 (lustrzanym; dostajemy 4 TB) lub RAID 0 (pojedyncza kopia o wielkości 8 TB). Cena na Amazonie: 1100 zł. Regularna polska cena: 1600 zł.

Lowepro ProTactic BP 450 AW II: jeden z najlepiej znanych fotograficznych plecaków. Jego atuty to solidne wykonanie i stonowany wygląd. Cena na Amazonie: 612 zł. Regularna polska cena to 899 zł.

Joby GorillaPod 5K Kit: najpopularnijeszy statyw wśród vlogerów, ale jednocześnie udana konstrukcja dla fotografów. Przegubowe nogi pozwalają na mocowanie w bardzo nietypowych miejscach, a udźwig wynosi w tym modelu 5 kg. Cena na Amazonie: 387 zł. Regularna polska cena: 650 zł.

SanDisk Extreme PRO 128 GB, 170MB/s, Class 10, U3, V30.: pojemna i bardzo szybka karta pamięci od renomowanego producenta. Cena na Amazonie: 88 zł. Regularna polska cena: ok. 210 zł.

Dodatkowo cenę wszystkich produktów można jednorazowo obniżyć o 10 euro.

W tym celu trzeba zapisać się do darmowego 30-dniowego triala Amazon Audible, mając konto Amazon Prime.

REKLAMA

Procedura jest następująca. Najpierw musimy aktywować plan Amazon Prime (możemy skorzystać z darmowego triala opisanego wyżej). Następnie zapisujemy się na trial usługi Amazon Audible. Po tych dwóch krokach na naszym koncie pojawi się jednorazowo kupon o wartości 10 euro do wykorzystania na dowolny produkt na Amazonie.

Oferta jest przeznaczona do osób, które nie miały wcześniej triala usługi Audible.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA