REKLAMA

Odbierz bilet miesięczny za 1 zł. Koleje Śląskie wystartowały z ofertą specjalną dla studentów

Wciąż trwa rekrutacja na studia w Polsce. Tymczasem Koleje Śląskie przygotowały miłą niespodziankę dla studentów pierwszoroczniaków - „Studenciak”. Wyjaśniamy, jak dostać bilet miesięczny za 1 zł.

23.07.2019 18.30
Odbierz bilet miesięczny za 1 zł. Koleje Śląskie wystartowały z ofertą specjalną dla studentów
REKLAMA
REKLAMA

Oferta specjalna dla studentów pojawiła się już w 2017 r. w ramach kampanii „Rok studenta”, która obejmowała nie tylko bilet za 1 zł, ale także nocne pociągi i współpracę podczas Juweniliów. Celem akcji jest pokazanie uczniom pierwszego roku, że mogą wygodnie jeździć pociągami, zamiast stać w korkach lub szukać miejsc parkingowych pod uczelnią.

Uczniowie pozytywnie zareagowali na promocję Studenciak, więc akcja została wznowiona.

W 2017 r. ponad 3 tys. osób skorzystało z akcji i kupiło bilety miesięczne za 1 zł. W 2018 r. liczba ta wzrosła do prawie 4 tys. Po tak pozytywnym przyjęciu Kolej Śląska postanowiła kontynuować tradycję, oferując bilety miesięczne za złotówkę również w tym roku.

Akcja obejmuje wszystkie relacje Kolei Śląskich, z wyjątkiem odcinka przygranicznego Chałupki — Bohumin i pociągów Ornak na odcinku Żywiec — Zakopane.

Jak dostać bilet miesięczny za 1 zł?

Z oferty Studenciak mogą skorzystać wyłącznie studenci pierwszego roku studiów. Podobnie jak w poprzednich latach, bilet będzie dostępny na platformie SkyCash od 1 do 31 października. Zakupiony w ten sposób bilet jest natychmiast aktywny i działa w ciągu jednego miesiąca. Jeśli kupisz go 10 października, będzie on ważny do 9 listopada.

Podczas sprawdzania biletów, oprócz samego biletu, konieczne będzie również okazanie dokumentu, potwierdzającego rozpoczęcie studiów — legitymację lub zaświadczenie, dostępne do pobrania na stronie internetowej przewoźnika w zakładce „Dla podróżnych — Oferty — Studenciak”.

Koleje Śląskie mają nadzieję, że studenci po upływie ważności biletu w ramach akcji będą nadal korzystać z usług kolei.

Adam Korkiewicz, specjalista ds. Public Relations w Kolejach Śląskich, zauważył, że zgodnie z danymi z lat ubiegłych można zauważyć, że coraz więcej studentów przekonuje się do takiej formy podróżowania.

REKLAMA

Warto wcześniej sprawdzić możliwość dojazdu pociągiem na uczelnię. Siatka połączeń śląskiego przewoźnika jest bowiem dość szeroka.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA