BNP Paribas wprowadził „Kartę Otwartą na Świat”. Jej siła to wysokie limity wypłat za granicą i bezpłatne ubezpieczenie

Lokowanie produktu

Banki zrozumiały, że brak dodatkowych kosztów przewalutowania to standard, którego oczekuje masa podróżujących Polaków. Dlatego Bank BNP Paribas oferuje swoim klientom nową „Kartę Otwartą na Świat”, która cechuje się wysokimi limitami wypłat w zagranicznych bankomatach, brakiem kosztów przewalutowania, a także bezpłatnym ubezpieczeniem Rezygnacji z podróży ze składką pokrywaną przez bank.

08.07.2019 19.18
Nowość BNP Paribas: Karta Otwarta na Świat i ubezpieczenie za darmo

Bank BNP Paribas przygotował dedykowaną kartę dla podróżujących.

„Karta Otwartą na Świat” to produkt, z którego mogą skorzystać posiadacze Konta „Otwarte na Ciebie” w Banku BNP Paribas. Zamówienie karty jest bezpłatne. Tak samo jak korzystanie oraz obsługa konta. Koszt ”Karty Otwartej na Świat” z bezpłatnym przewalutowaniem wynosi z kolei 10 zł miesięcznie. To tzw. koszt obsługi karty. Co dostajemy w zamian?

„Karta Otwarta na Świat” pozwala realizować płatności bez dodatkowych kosztów przewalutowania w prawie 160 walutach. Sklep, restauracja, stragan z pamiątkami - jeśli tylko sprzedawca posiada terminal, a my pieniądze na koncie, bezgotówkowa płatność w oparciu o kartę Mastercard nie będzie stanowić problemu. Klient Banku BNP Paribas nie musi się martwić o dodatkowe koszty wynikające z transakcji, takie jak wymiana Kazimierza Wielkiego na Abrahama Lincolna.

Samo przewalutowanie dokonuje się z kolei po kursie ustalonym przez Mastercard. Kursy dla klientów BNP Paribas są publikowane codziennie o północy. Dokładną wysokość kursu można podejrzeć, wchodząc na oficjalną stronę Banku.

 class="wp-image-967180"

„Karta Otwarta na Świat” to bardzo wysokie limity wypłat w zagranicznych bankomatach i bezpłatne przewalutowanie.

Problemem wielu kart walutowych są niskie limity miesięcznych wypłat w zagranicznych bankomatach. Często zdarza się tak, że banki oraz instytucje finansowe pozwalają podejmować gotówkę w sumie znacznie mniejszej niż nasze łączne wyjazdowe wydatki. Z kolei wypłaty powyżej wskazanej, zbyt niskiej kwoty są obarczone dodatkowymi kosztami. Z "Kartą Otwartą na Świat" podróżujący nie mają tego problemu.

Z kartą Banku BNP Paribas klient może wybrać kwotę do 20 000 zł dziennie. Jeśli będzie korzystał z bankomatów Grupy BNP Paribas i Global Alliance, podejmie gotówkę za darmo, bez żadnych dodatkowych obciążeń. Takich bankomatów jest łącznie ponad 70 tysięcy (m.in BNL, TEB, Bank of the West, Barclays, Bank of America, Deutsche Bank czy Westpac), toteż trudno martwić się o dostępność darmowego ATM-a w zagranicznym kraju.

W przypadku korzystania z bankomatów spoza listy, jednorazowy koszt wypłaty gotówki wynosi 5 zł. Warto przy tym dodać, że klienta BNP Paribas w dalszym ciągu nie obowiązują dodatkowe koszty przewalutowania złotówek.

 class="wp-image-967183"

Wyróżnikiem oferty Banku BNP Paribas jest bezpłatne ubezpieczenie Rezygnacji z podróży

Ubezpieczenie Rezygnacja z podróży to usługa, która jest częścią oferty "Karta Otwarta na Świat". Celem ubezpieczenia Rezygnacja z podróży jest pokrycie wydatków poniesionych przez niedoszłego podróżnego, który musi anulować swój wyjazd. Ubezpieczonemu należy się odszkodowanie m.in. w przypadku:

  • nagłego zachorowania,
  • nieszczęśliwego wypadku,
  • zgonu bliskiej osoby,
  • wypadku drogowego
  • kradzieży z włamaniem.

Warunkiem ubiegania się o odszkodowanie jest opłacenie kosztów podróży z konta BNP Paribas w czasie trwania ochrony ubezpieczeniowej. Co kluczowe, składkę takiego ubezpieczenia pokrywa Bank BNP Paribas, nie klient.

Trzeba zaznaczyć, że przedmiotem ubezpieczenia są wyłącznie działania i zjawiska po stronie klienta. Oferta nie obejmuje więc takich zjawisk jak odwołany lot czy całodobowy strajk pilotów. Szczegóły na temat darmowego ubezpieczenia dla posiadaczy kart Banku BNP Paribas znajdziecie w tym miejscu.

* Materiał powstał przy współpracy z Bankiem BNP Paribas.

Lokowanie produktu
Najnowsze