REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Czekam na ten sprzęt jak na żaden inny. Poprawiony Galaxy Fold zadebiutuje we wrześniu

Gdyby nie urągająca zdrowemu rozsądkowi cena, już byłby mój. Pierwsza sensowna hybryda tabletu i telefonu pojawi się w sprzedaży z opóźnieniem. Ale przynajmniej wiemy już kiedy.

25.07.2019
8:58
galaxy fold samsung
REKLAMA
REKLAMA

Samsung Galaxy Fold to telefon wyposażony w dwa wyświetlacze. Tego drugiego nie widać, gdy urządzenie jest złożone. Jednak gdy rozłożymy Folda, otwierając go jak zeszyt, naszym oczom ukaże się drugi, znacznie większy wyświetlacz. Beż śladu na punkcie zgięcia, co jest możliwe dzięki technologii elastycznych ekranów.

Galaxy Fold diabelnie mi się podoba. Nie z wyglądu – wizualnie to urządzenie to koszmarek. Należę jednak do obozu function over form i bardzo mi odpowiada hybrydyzacja gadżetów. Cieszę się, że za sprawą Folda i jego naśladowców będę miał w plecaku tylko jedno urządzenie, zamiast dwóch. Tak jak niegdyś cieszyłem się z połączenia funkcji tabletu i PC za sprawą Microsoft Surface Pro.

 class="wp-image-891547"

Galaxy Fold nie ma jednak łatwego startu. W zasadzie telefon według pierwotnego planu już powinien być w sprzedaży, jednak pierwsi recenzenci odkryli w nim bardzo poważne usterki. Na tyle dotkliwe, że Samsung zdecydował się przełożyć premierę urządzenia na późniejszy termin, by dokonać poprawek w jego konstrukcji. Ten termin właśnie poznajemy.

Poprawiony Samsung Galaxy Fold – znamy datę premiery

Producent co prawda nie podaje dokładnego dnia, jednak twierdzi, że telefon pojawi się w sprzedaży „od września”. Zakładamy, że chodzi o pierwsze dni tego miesiąca. Nie jest też jeszcze jasne, czy wspomniana data dotyczy polskiego rynku, jednak… to dość specyficzna premiera. I podejrzewam, że potencjalnych nabywców nie odstraszy ewentualny brak oficjalnej dostępności w naszym kraju.

samsung galaxy fold class="wp-image-891136"

Galaxy Fold jest bowiem przeznaczony dla największych (i bardziej zamożnych) entuzjastów nowej technologii. Urządzenie ma kosztować około…. 10 tys. zł. Drożej niż zestaw świetnego PC i równie świetnego tradycyjnego telefonu. Nie mogę sobie pozwolić na taki wydatek, pozwalam sobie też domniemywać, że to tak jak i większość z was. Cóż, przełomowe rozwiązania techniczne zawsze początkowo są bardzo drogie. Z czasem jednak Galaxy Fold, jego klony i następcy, osiągną w końcu sensowne ceny.

Dlaczego opóźniono premierę? Co poprawiono w Samsungu Galaxy Fold?

 class="wp-image-891166"
REKLAMA

Producent, jak twierdzi, skupił się na absolutnie wszystkich uwagach recenzentów. To oznacza, że:

  • Niezbędna do działania warstwa ochronna wyświetlacza została rozszerzona poza sam wyświetlacz. By nie sprawiała wrażenia elementu, który należy usunąć z ekranu po wyjęciu urządzenia z pudełka.
  • Uszczelniono telefon, tak, by do jego trzewi już nie dostawały się drobinki kurzu i inne obce ciała.
  • Dodano dodatkowe zabezpieczenia do zawiasów urządzenia, poprawiono też ich konstrukcję.
  • Wykorzystano też opóźnienie w premierze z uwagi na konieczne poprawki mechaniczne na usprawnienie oprogramowania – więcej aplikacji i w lepszy sposób wykorzystuje nową formę urządzenia.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA