REKLAMA

Ląduję w Mega Mall, a na ścianach wyrastają złowrogie portale. Fortnite łączy się z wymiarem Stranger Things

Mega Mall to największe centrum handlowe na mapie Fortnite. W cyfrowej świątyni konsumpcji zaczynają się dziać dziwne rzeczy. W powietrzu lata czarny pył, a na ścianach wyrastają dziury z dziwnymi naroślami. Zdaje się, że coś znajduje się po ich drugiej stronie…

03.07.2019 15.13
Fortnite łączy się ze Stranger Things za pomocą mrocznych portali
REKLAMA
REKLAMA

Ktokolwiek odwiedził dzisiaj Mega Mall w Fortnite, mógł zauważyć niepokojące zmiany. Centrum handlowe na pierwszy rzut oka wygląda tak samo jak zawsze. Wystarczy jednak przejść się sklepowymi korytarzami, aby zauważyć pewne niepokojące zmiany. W niektórych miejscach czarny pył dryfuje w powietrzu, chociaż w pobliżu nic się nie pali ani nic nie dymi. Pył to jednak małe piwo w porównaniu do tego, co zaczęło wyrastać na ścianach budynku.

 class="wp-image-965611"

W Mega Mall zaczynają pojawiać się dziwne narośla tworzące charakterystyczne portale.

Każdy, kto oglądał Stranger Things, zauważy podobieństwa między portalami w serialu oraz obiektami w Fortnite. Tutaj i tutaj ze środka wydobywa się złowrogie światło, które jednocześnie odstrasza, ale i mami, aby zbliżyć się do pulsującego obiektu. Pokusa była na tyle duża, że postanowiłem zajrzeć do środka i zobaczyć, co znajduje się po drugiej stronie. No więc wchodzimy…

Każdy gracz, który liczył na Demogorgona albo alternatywny wymiar z mroczną wersją mapy Fortnite, będzie rozczarowany. Portal ze Stranger Things przeniósł mnie w inne miejsce centrum Mega Mall. Narośla stanowią więc raczej skróty wewnątrz jednego wymiaru, niżeli przejścia między alternatywnymi światami. Trochę szkoda. Mroczny fragment dotychczasowej mapy, najlepiej z przeciwnikami NPC do ustrzelenia, to byłaby bomba.

 class="wp-image-965629"
 class="wp-image-965623"

Flirt Fortnite z serialem Stranger Things trwa już od dłuższego czasu.

Nim na ścianach Mega Mall zawisły portale, w centrum handlowym wyrosła lodziarnia pod tą samą marką, co w serialu Netfliksa. Później lody zaczęły pojawiać się na posadzce galerii handlowej, a każdy podniesiony rożek uzupełniał kilka punktów życia. Dokładnie taką samą rolę pełnią w Fortnite zielone jabłka dostępne na zalesionych terenach.

Najprawdopodobniej to nie koniec atrakcji, jakie przygotowało Epic Games w związku ze zbliżającą się premierą nowego sezonu Stranger Things. Nie zdziwię się, jeżeli w grze pojawią się dedykowane skórki i przedmioty na licencji serialu. Na przykład kostium Demogorgona albo proca Lucasa. Wcześniej Epic Games organizowało podobne wydarzenia z okazji premiery Johna Wicka oraz Avengerów. Stranger Things to kolejna marka partnerska, która w jakiś sposób przenika do świata gry.

 class="wp-image-965626"
REKLAMA
 class="wp-image-965617"

Premiera trzeciego sezonu Stranger Things została zapanowana na 4 lipca 2019 r. Dziwnych zjawisk w Mega Mall gracze mogą doświadczać już teraz.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA