Gry  / News

Ląduję w Mega Mall, a na ścianach wyrastają złowrogie portale. Fortnite łączy się z wymiarem Stranger Things

Picture of the author

Mega Mall to największe centrum handlowe na mapie Fortnite. W cyfrowej świątyni konsumpcji zaczynają się dziać dziwne rzeczy. W powietrzu lata czarny pył, a na ścianach wyrastają dziury z dziwnymi naroślami. Zdaje się, że coś znajduje się po ich drugiej stronie…

Ktokolwiek odwiedził dzisiaj Mega Mall w Fortnite, mógł zauważyć niepokojące zmiany. Centrum handlowe na pierwszy rzut oka wygląda tak samo jak zawsze. Wystarczy jednak przejść się sklepowymi korytarzami, aby zauważyć pewne niepokojące zmiany. W niektórych miejscach czarny pył dryfuje w powietrzu, chociaż w pobliżu nic się nie pali ani nic nie dymi. Pył to jednak małe piwo w porównaniu do tego, co zaczęło wyrastać na ścianach budynku.

W Mega Mall zaczynają pojawiać się dziwne narośla tworzące charakterystyczne portale.

Każdy, kto oglądał Stranger Things, zauważy podobieństwa między portalami w serialu oraz obiektami w Fortnite. Tutaj i tutaj ze środka wydobywa się złowrogie światło, które jednocześnie odstrasza, ale i mami, aby zbliżyć się do pulsującego obiektu. Pokusa była na tyle duża, że postanowiłem zajrzeć do środka i zobaczyć, co znajduje się po drugiej stronie. No więc wchodzimy…

Każdy gracz, który liczył na Demogorgona albo alternatywny wymiar z mroczną wersją mapy Fortnite, będzie rozczarowany. Portal ze Stranger Things przeniósł mnie w inne miejsce centrum Mega Mall. Narośla stanowią więc raczej skróty wewnątrz jednego wymiaru, niżeli przejścia między alternatywnymi światami. Trochę szkoda. Mroczny fragment dotychczasowej mapy, najlepiej z przeciwnikami NPC do ustrzelenia, to byłaby bomba.

Flirt Fortnite z serialem Stranger Things trwa już od dłuższego czasu.

Nim na ścianach Mega Mall zawisły portale, w centrum handlowym wyrosła lodziarnia pod tą samą marką, co w serialu Netfliksa. Później lody zaczęły pojawiać się na posadzce galerii handlowej, a każdy podniesiony rożek uzupełniał kilka punktów życia. Dokładnie taką samą rolę pełnią w Fortnite zielone jabłka dostępne na zalesionych terenach.

Najprawdopodobniej to nie koniec atrakcji, jakie przygotowało Epic Games w związku ze zbliżającą się premierą nowego sezonu Stranger Things. Nie zdziwię się, jeżeli w grze pojawią się dedykowane skórki i przedmioty na licencji serialu. Na przykład kostium Demogorgona albo proca Lucasa. Wcześniej Epic Games organizowało podobne wydarzenia z okazji premiery Johna Wicka oraz Avengerów. Stranger Things to kolejna marka partnerska, która w jakiś sposób przenika do świata gry.

Premiera trzeciego sezonu Stranger Things została zapanowana na 4 lipca 2019 r. Dziwnych zjawisk w Mega Mall gracze mogą doświadczać już teraz.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst