REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

DOOM i DOOM II oficjalnie w Google Play. Na Androidzie zagrasz w poszerzone, ulepszone wersje gier

Z okazji 25-lecia marki DOOM Bethesda opublikowała dwie pierwsze odsłony strzelaniny w Google Play. Mamy do czynienia z pełnoprawnymi wersjami bez żadnych reklam, wzbogaconymi o oficjalne dodatki oraz zawartość stworzoną przez społeczność.

26.07.2019
19:01
DOOM i DOOM II po wielu latach oficjalnie w Google Play
REKLAMA
REKLAMA

DOOM pojawił się pod koniec 1993 r. Strzelanina była jedną z pierwszych gier dystrybuowanych za pomocą Internetu. Wtedy głównie akademickiego i to właśnie amerykańskie uczelnie były na pierwszym froncie dystrybucji tej gry. Pełna wersja FPS-a zadebiutowała dopiero na początku 1995 r., z kolei wersja pudełkowa z dodatkowym epizodem - pod koniec 1995 r.

Wydany początkowo na MS DOS Doom doczekał się wielu oficjalnych oraz nieoficjalnych portów. Gra ukazała się m.in. na systemach Windows 95, MacOS, Linux, a także na konsolach SNES, PlayStation czy Sega Saturn.

Teraz DOOM trafił także na platformę Google Play.

Przenośny DOOM posiada dodatkową zawartość z wydanej pod koniec 1995 r. wersji Ultimate. Tak jak oryginalna gra, port posiada tryb kooperacji dla dwóch graczy, a także tryb PvP mieszczący do czterech graczy jednocześnie. Koszt zakupu aplikacji wynosi 23 złote bez 10 groszy. Do produkcji nie zostały wszyte żadne reklamy, mikro-transakcje, skrzynki z losową zawartością czy przedmioty premium. To stary, dobry DOOM.

To nie koniec atrakcji. W Google Play pojawił się także DOOM II, w tej samej cenie 22 złotych i 90 groszy. Druga część strzelaniny została wzbogacona o rozszerzenie Master Levels - dodatkowe poziomy wyselekcjonowane przez id Software, stworzone przez najzdolniejszych fanów oraz innych producentów gier wideo. Tak jak w przypadku pierwszej części, mówimy o pełnym produkcie bez żadnych reklam oraz mikro-transakcji.

To nie koniec celebrowania 25-lecia marki. DOOM zmierza na Switcha.

 class="wp-image-978154"

Jeszcze dzisiaj pierwsze trzy odsłony gry DOOM mają zadebiutować na przenośnej konsoli Nintendo Switch. Pierwsza i druga część strzelaniny będą kosztować 21 zł, z kolei bliższy rasowemu horrorowi DOOM 3 nabędziemy za 42 zł. Szczególnie ostrzę sobie zęby zwłaszcza na tę ostatnią pozycję. Mam w nią kapitalne wspomnienia i z chęcią jeszcze raz przeżyję przygodę ma Marsie. Tym razem jadąc w pociągu albo odpoczywając nad jeziorem.

REKLAMA

Na ten moment DOOM oraz DOOM II wciąż nie jest dostępny w App Store. Zdaje się jednak, że to tylko kwestia czasu i niebawem również posiadacze iSprzętów dostaną możliwość rozpoczęcia wycieczki na Marsa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA