REKLAMA

Bez kolejki do bramek. Automatyczna płatność za autostrady wjechała do aplikacji Banku Millennium

Bank Millennium, jako pierwszy bank w Polsce udostępni automatycznych płatności za autostrady Autopay firmy Blue Media. Dzięki temu jego klienci banku będą mogli przejechać autostradą bez stania w kolejce do bramek, a opłata za przejazd pobierze się automatycznie po zjeździe z autostrady.

04.07.2019 12.21
Automatyczna płatność za autostrady w aplikacji Banku Millennium
REKLAMA
REKLAMA

Automatyczna płatność za autostrady w aplikacji Banku Millennium

automatyczna-platnosc-za-autostrady-w-aplikacji-banku-millennium-1 class="wp-image-966147"

Proces rejestracji do usługi Autopay w aplikacji mobilnej Banku Millennium jest bardzo prosty. Klient wybiera w aplikacji z menu opcję Transport – Autostrady i podaje jedynie dane pojazdu oraz wskazuje konto (lub kartę kredytową), z którego ma być pobierana opłata. Rejestracja jest jednorazowa i automatycznie aktywuje usługę.

Od tego momentu klient może przejeżdzać przez bramki na autostradzie (zarówno te specjalnie oznakowane, jak i pozostałe) bez konieczności pobierania biletu – system automatycznie zidentyfikuje numer rejestracyjny pojazdu i podniesie szlaban. Opłata również pobierana jest automatycznie ze wskazanego przez klienta konta (lub karty kredytowej).

Usługa Autopay dostępna będzie w najnowszej wersji aplikacji mobilnej Banku Millennium (4.34), zarówno dla klientów indywidualnych, jak i właścicieli małych oraz średnich firm, dla wszystkich pojazdów zarejestrowanych w Polsce. Nowa aplikacja (4.34) jest stopniowo udostępniana kolejnym grupom klientów.

Automatyczny system płatności Autopay działa na wszystkich bramkach poboru opłat AmberOne Autostrady A1 pomiędzy Toruniem a Gdańskiem, a wkrótce będzie również dostępny na A4, na odcinku Katowice-Kraków. W przyszłości usługa Autopay zostanie rozszerzona o kolejne rozwiązania automatyzujące płatności dla kierowców w obszarze przejazdów i parkowania.

Bank Millennium stara się o poszerzenie listy kompatybilnych autostrad

automatyczna-platnosc-za-autostrady-w-aplikacji-banku-millennium-1 class="wp-image-966150"

Przedstawiciele Millennium są jednak bardzo ostrożni, jeśli chodzi o podawanie terminu, w którym korzystając z systemu Autopay, kierowcy będą mogli opłacić przejazd na wszystkich autostradach w Polsce. Najdokładniejsza odpowiedź, jaką udało nam się uzyskać w tej kwestii brzmiała: jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to system zadziała na wszystkich autostradach w 2020 r.

REKLAMA

Mam też nadzieję, że z biegiem czasu, Bank Millennium doda kilka dodatkowych opcji związanych z płatnościami za przejazd. Bardzo wygodnym rozwiązaniem byłaby na przykład możliwość czasowego wyłączenia automatycznych płatności. Wiele samochodów jest użytkowanych przez kilku kierowców - pożyczając auto od żony/męża/kuzyna, wypadałoby płacić za przejazdy autostradowe ze swojego konta.

To oczywiście drobny szczegół. Na razie Bank Millennium chce zainteresować klientów swoją nową usługą. Wyczucie czasu ma idealne - właśnie zaczęły się wakacje, więc podejrzewam, że możliwość jazdy A4 bez stania w kolejce do bramek skusi wielu kierowców, którzy korzystają z usług Banku Millennium.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA