REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Pełny akumulator smartfona w 13 minut. Tak działa Vivo Super FlashCharge 120W

Vivo zaprezentowało właśnie nowy system szybkiego ładowania. Super FlashCharge 120W naładuje smartfona z ogniwem o pojemności 4000 mAh do pełna w zaledwie 13 minut.

26.06.2019
14:16
Vivo Super FlashCharge 120W szybkie ładowanie smartfona
REKLAMA
REKLAMA

Akumulatory to pięta achillesowa współczesnych telefonów. Chociaż producenci starają się, by pobór mocy utrzymywał się na możliwie niskim poziomie, to ogromne ekrany, potężne procesory i szybkie moduły łączności wymagają bardzo dużych ogniw. Niestety w praktyce, pomimo najróżniejszych trybów oszczędzania energii, współczesne telefony rzadko kiedy potrafią pracować dłużej niż jeden dzień z dala od gniazdka.

Odpowiedzią na krótki czas pracy jest szybkie ładowanie. Dzięki temu można podłączyć telefon na kilka minut do prądu przed wyjściem i tym samym zminimalizować ryzyko rozładowania się ogniwa przed powrotem. Oczywiście znacznie lepszym rozwiązaniem byłyby pojemniejsze akumulatory, ale takich się w przewidywalnej przyszłości nie spodziewamy. Właśnie dlatego dobrą wiadomością są coraz wydajniejsze ładowarki.

Miłym zaskoczeniem jest nowy system szybkiego ładowania smartfonów od Vivo o nazwie Super FlashCharge 120W.

Firma podczas trwających właśnie targów MWC Shanghai pochwaliła się, że dzięki nowej ładowarce smartfon wspierający Vivo Super FlashCharge 120W (20V, 6A) będzie mógł naładować do pełna ogniwo o pojemności 4000 mAh w zaledwie 13 minut. Oznacza to, że ładowanie jest 24 razy szybsze niż w przypadku iPhone’ów wykorzystujących ładowarkę 5W (5V, 1A), którą Apple od dekady dorzuca do pudełka ze swoimi topowymi telefonami.

Aby osiągnąć taką prędkość, Vivo musiało przygotować nie tylko dedykowaną wtyczkę do gniazdka Super FlashCharge, ale również specjalne kable z końcówką USB-C. Podobnie jak w przypadku innych systemów szybkiego ładowania, z początku będzie ono realizowane szybciej, a potem prędkość uzupełniania energii zwolni. Połowa ogniwa o pojemności 4000 mAh uzupełniona zostanie w zaledwie 5 minut.

Jak tylko Super FlashCharge 120W trafi do pierwszego smartfona sprzedawanego komercyjnie, Vivo stanie się liderem.

REKLAMA

Super FlashCharge 120W jest w dodatku ponad dwa razy wydajniejszym systemem ładowania niż Super VOOC od Oppo, który osiąga moc 50W (10V, 5A) i ładuje smartfon Oppo Find X Lamborghini Edition od zera do pełna w 35 minut. W tym przypadku akumulatory w smartfonie składają się de facto z dwóch ogniw ładowanych jednocześnie. Na razie nie wiadomo, czy w nowym systemie Vivo działa to w podobny sposób.

Szybkie ładowanie Vivo Super FlashCharge 120W to zresztą nie jedyna nowość, jaką zaprezentowano podczas tegorocznej edycji MWC Shanghai. Oppo pokazało światu smartfon z przednim aparatem zatopionym w warstwie pod ekranem oraz komunikator Oppo MeshTalk pozwalający na prowadzenie rozmów tekstowych oraz wideo bez udziału sieci komórkowych, Wi-Fi oraz Bluetooth.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA