REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nintendo idzie za ciosem. Powstaje już sequel The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Nintendo przygotowało na E3 2019 kilka niespodzianek. Jedną z nich jest zapowiedź kontynuacji The Legend of Zelda: Breath of the Wild, czyli głośnego tytułu startowego na konsolę Nintendo Switch.

12.06.2019
11:20
The Legend of Zelda Breath of the Wild sequel
REKLAMA
REKLAMA

The Legend of Zelda: Breath of the Wild to japońska gra cRPG, która pojawiła się w sprzedaży razem z Nintendo Switch. To właśnie ta produkcja pokazywała niedowiarkom, jak duże możliwości ma niepozorna przenośna konsola.

Co prawda pierwsza Zelda na Switcha to obszerna gra z gatunku jRPG, która zapewnia zabawy na dziesiątki, jeśli nie setki godzin, ale od premiery minęły już dwa lata. Najwyższy czas na kontynuację. Na szczęście Nintendo nie zapomina o swoich fanach.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild doczeka się sequela.

Podczas transmisji Nintendo Direct zorganizowanej podczas targów E3 2019 pojawiła się informacja na temat kolejnej części cyklu The Legend of Zelda. Nie ma on jeszcze swojego tytułu, ale Nintendo potwierdziło, że prowadzone są już nad nim prace.

Gra, którą na ten moment możemy roboczo nazwać Breath of the Wild 2, jest na razie owiana mgłą tajemnicy. Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie ma zadebiutować. Spodziewam się, że stanie się to dopiero w połowie 2020 r.

Zapowiedź kolejnej części serii The Legend of Zelda jest bardzo enigmatyczna.

Na krótkim materiale wideo widać Linka i Zeldę, którzy spacerują po jaskini pod zamkiem Hyrule. W pewnym momencie natrafiają na zwłoki jakiejś maszkary - prawdopodobnie jest to znany fanom serii Ganondorf. Co to oznacza dla fabuły kolejnej odsłony? Na razie możemy tylko zgadywać.

Gracze, którzy chcieliby wrócić do świata Linka, nie muszą jednak czekać na debiut sequela The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Nintendo podczas E3 2019 chwaliło się remakiem The Legend of Zelda: Link’ Awakening.

REKLAMA

Gra, która pierwotnie wyszła na konsolę GameBoy, pojawi się ponownie w wersji przygotowanej specjalnie na Nintendo Switcha już 20 września 2019 r. Podrasowana grafika w stylu retro robi wrażenie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA