1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Jak zapełnić 1 TB pamięci w Samsungu Galaxy S10+ Performance Edition? Ruszamy z #1TBChallenge

Lokowanie produktu

Czy zastanawiałeś się, ile miejsca zajmuje całe twoje cyfrowe archiwum? Wszystkie zdjęcia, filmy i dokumenty, które zebrałeś przez całe swoje życie? A gdyby okazało się, że wszystkie te pliki zmieszczą się w pamięci smartfona?

19.06.2019
20:04
samsung galaxy s10+ performance edition #1tbchallenge

Żyjemy w ciekawych czasach, kiedy pojemność dysku komputera bywa mniejsza od pamięci smartfona. Nowe laptopy często mają dyski SSD o wielkości 128 GB, podczas gdy taka pojemność staje się standardem w smartfonach, a topowe smartfony miewają nawet po 256 GB.

W tym miejscu pojawia się Samsung z 1 TB pamięci.

Samsung Galaxy S10+ Performance Edition to obecnie najlepiej doposażony smartfon w ofercie firmy Samsung, a prawdopodobnie jednocześnie smartfon o najlepszych parametrach na całym rynku mobilnym. Wyróżnia się wbudowaną pamięcią o pojemności aż 1 TB, którą można rozszerzyć poprzez karty microSD o kolejne pół terabajta. Oznacza to, że w smartfonie można mieć aż 1,5 TB przestrzeni na dane, co jest wartością, w którą nie uwierzyłbym jeszcze kilkanaście miesięcy temu.

Kolejnym wyróżnikiem Galaxy S10+ w wariancie Performance Edition jest obecność aż 12 GB RAM, co zapewni zapas wydajności w każdym scenariuszu użycia, nawet przy ekstremalnym obciążeniu smartfona. Wariant Performance Edition to także niecodzienne wykończenie: plecki, które są wykonane nie ze szkła, lecz z ceramiki.

samsung galaxy s10+ performance edition #1tbchallenge class="wp-image-957800"

Poza tym Galaxy S10+ Performance Edition oferuje wszystkie dobrodziejstwa podstawowej wersji Galaxy S10+, czyli świetny procesor Exynos 9820, kapitalny ekran Dynamic AMOLED, rewelacyjne aparaty i bardzo wydajny akumulator.

1 TB… czyli właściwie ile?

1 TB, czyli 1024 GB, to przestrzeń, która jeszcze do niedawna kojarzyła się z komputerami osobistymi, czy z dyskami zewnętrznymi. Dziś jest dostępna w smartfonie. Można na niej zapisać playlisty ze Spotify o długości... jednego roku! Przez 12 miesięcy do uszu sączyłaby się nowa muzyka, i to przez całą dobę, w dzień i nocą.

samsung galaxy s10+ performance edition #1tbchallenge class="wp-image-957815"
samsung galaxy s10+ performance edition #1tbchallenge class="wp-image-957818"

1 TB to także możliwość zainstalowania ok. 500–600 zaawansowanych gier mobilnych z najwyższej półki. Wystarczy powiedzieć, że Sklep Google Play nie ma nawet tylu tytułów w odpowiednio wysokiej jakości.

1 TB pozwoli też pobrać ok. 2500 odcinków seriali, czyli jakieś… 200 sezonów. Wystarczy na wszystkie najdłuższe tasiemce.

samsung galaxy s10+ performance edition #1tbchallenge class="wp-image-957791"

Ktoś powie, że w dzisiejszym świecie, w dobie chmury i streamingu, duże pojemności dysków nie są potrzebne. To nieprawda. Nie bez powodu kupujemy smartfony o coraz większych pojemnościach pamięci. Dziś tworzymy i przechowujemy więcej danych niż kiedykolwiek wcześniej. Każdy z nas fotografuje, nagrywa filmy i pobiera playlisty Spotify oraz seriale z Netflixa.

Smartfon jest najbardziej osobistym urządzeniem, które zawsze mamy przy sobie. Możliwość przechowywania na nim wszystkich danych to wielkie ułatwienie. Czy nie w takim celu rozwija się technologia?

Jak zapełnić 1 TB danych w smartfonie? Sprawdzimy to w ramach akcji #1TBChallenge.

Wspólnie z Samsungiem przygotowaliśmy akcję #1TBChallenge, w której postaramy się zapełnić 1 TB pamięci w Galaxy S10+ Performance Edition. Co tydzień, w ramach cyklu Foto-środa, zobaczycie na Spider’s Web artykuły i poradniki pokazujące postęp naszej akcji.

samsung galaxy s10+ performance edition #1tbchallenge class="wp-image-957794"

Nie obawiajcie się, nie będzie to proste zrzucanie danych do pamięci smartfona, ani pobieranie dużych filmów w 4K. Mam dużą ambicję, by stworzyć cykl wartościowych poradników pokazujących, jak wykorzystać smartfon w bardziej zaawansowanej pracy.

Jako że zajmuję się na Spider’s Web fotografią i filmowaniem, włączę smartfon Samsung Galaxy S10+ Performance Edition do mojego cotygodniowego workflow. Zastanowimy się i pokażemy, jak obrabiać zdjęcia na smartfonie - i to nie tylko fotografie mobilne - a także jak edytować wideo. Smartfona wykorzystamy też w roli dysku zewnętrznego, lub nawet serwera NAS do tworzenia kopii zapasowej danych.

Nie zamierzam przerzucić całej pracy na smartfon, ale wykorzystam go jako rozszerzenie komputera. Sam jestem ciekaw, dokąd zaprowadzi nas 1 TB miejsca na dane i 12 GB RAM.

Śledźcie akcję #1TBChallenge na Spider’s Web.

samsung galaxy s10+ performance edition #1tbchallenge class="wp-image-957785"

Z mocarnego smartfona Samsung Galaxy S10+ Performance Edition korzystam dopiero od kilku dni. W tym czasie przeniosłem na niego wszystkie aplikacje, dane, playlisty i seriale. Całość zajęła dokładnie 102,9 GB, więc 90 proc. pamięci nadal pozostaje wolne. To naprawdę robi wrażenie. Zapraszam do kolejnych materiałów, w których sprawdzimy, na co stać Galaxy S10+ Performance Edition.

Partnerem tekstu jest Samsung.

Lokowanie produktu
Najnowsze