REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Operatorzy

Kto daje najwięcej? Sprawdziliśmy pakiety roamingowe w abonamentach Orange, Plus, Play i T-Mobile

Wakacje już za pasem, więc postanowiliśmy sprawdzić, ile gigabajtów transferu danych w roamingu w ramach Unii Europejskiej oferują swoim klientom operatorzy w popularnych abonamentach.

19.06.2019
11:30
roaming ue eu plus play t-mobile orage pakiety ceny
REKLAMA
REKLAMA

Roaming w ramach Unii Europejskiej dwa lata temu przestał być usługą, na którą mogli pozwolić sobie wyłącznie krezusi. Dzięki wprowadzeniu zasady roam like at home, osoby podróżujące okazjonalnie za granicę, które nie łamią zasad uczciwego korzystania, mogą się cieszyć się podczas podróży do krajów Unii Europejskiej w odniesieniu połączeń oraz wiadomości takimi samymi pakietami, co w kraju.

W przypadku internetu mobilnego sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Nie można wykorzystać w podróży pakietu danych z kraju. Operatorzy przyznają jednak swoim klientom nieco mniejsze pakiety EU lub zniżki na transfer danych poza granicami kraju. Postanowiliśmy sprawdzić, na co dokładnie można liczyć w taryfach abonamentowych u polskich operatorów infrastrukturalnych.

Roaming w T-Mobile - ile GB w abonamencie?

T-Mobile na swojej stronie internetowej oferuje klientom trzy typy abonamentów. Różnią się one cenami oraz wielkością paczki internetu mobilnego. Dwie podstawowe taryfy to:

 • T-Mobile T1 za 30 zł miesięcznie - rozmowy bez limitu, SMS/MMS dodatkowo płatne, 2 GB internetu w kraju, 1 GB w internetu EU;
 • T-Mobile T2 za 40 zł miesięcznie - rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu, 5 GB internetu w kraju, 1 GB internetu w EU.

Do tego dochodzi taryfa T-Mobile - Bez limitu za 50 zł miesięcznie. W jej ramach można liczyć na nielimitowane rozmowy i wiadomości oraz internet mobilny w kraju, który zwalnia do prędkości 1 Mb/s po przekroczeniu 10 GB. Również i w tym przypadku można liczyć na 1 GB transferu w roamingu.

Oprócz tego klienci mogą liczyć na atrakcyjne stawki za internet mobilny poza granicami kraju - powyżej limitu 1 GB mogą liczyć na opłatę w wysokości 4 zł za 1 GB w ramach tzw. limitu danych UE.

Standardowa stawka po przekroczeniu pakietu to 23,38 zł za 1 GB.

Roaming w Plus - ile GB w abonamencie?

W przypadku sieci Plus w ramach podstawowej oferty za 30 zł miesięcznie można uzyskać nielimitowane rozmowy, SMS-y oraz MMS-y, a do tego dochodzi pakiet o wielkości 2 GB do wykorzystania w kraju.

W przypadku pakietu za 50 zł miesięcznie klienci również mogą liczyć na usługi w modelu no limits, a do tego dochodzi pakiet 12 GB w kraju, po wykorzystaniu którego internet zwalnia do 1 Mb/s.

Abonament za 70 zł miesięcznie w sieci Plus podwaja pakiet internetu w kraju do 24 GB oraz przyspiesza lejek do 2 Mb/s. Klienci mogą wybrać też jedną z dodatkowych usług: HBO GO, Tidal lub pakiet sportowy.

Jeśli chodzi o internet w roamingu, to Plus nie chwali się nim na stronie z ofertą, ale w odpowiednie miejsce może przekierować nas np. konsultant na chacie. Rozmiar paczki zależy od kwoty abonamentu i wyznaczana jest z tabeli i wynosi np.:

 • 2,5 GB przy abonamencie za 30 zł miesięcznie;
 • 4,17 GB przy abonamencie za 50 zł miesięcznie;
 • 5,84 GB przy abonamencie za 70 zł miesięcznie.

Standardowa stawka po przekroczeniu pakietu to 23,38 zł za 1 GB.

Roaming w Play - ile GB w abonamencie?

Play oferuje swoim klientom trzy podstawowe abonamenty. Play S to 7 GB internetu w kraju, rozmowy no limits oraz dodatkowo płatne SMS-y i MMS-y za 35 zł miesięcznie. W przypadku Play M za 55 zł miesięcznie pakiet krajowy to aż 20 GB, a do tego dochodzą wiadomości w modelu no limit, podstawowy pakiet Play Now oraz Tidal za darmo na 3 miesiące.

W przypadku trzeciej taryfy za 70 zł miesięcznie paczka danych ma wielkość aż 35 GB, a Tidal oferowany jest bez dodatkowych opłat przez pół roku. Niestety w żadnym przypadku fioletowy operator nie oferuje teraz bezpłatnej paczki roamingu w Unii Europejskiej - mogą z tego skorzystać wyłącznie osoby, które mają starsze taryfy.

Play zapewnia klientom natomiast zniżkę na usługi w roamingu - można korzystać z transferu danych krajowego w roamingu w promocyjnej cenie wynoszącej 0,73 zł za 100 MB, płatne za każdy rozpoczęty 1 MB. W taryfie Play S można wykorzystać w ten sposób 2,94 GB transferu krajowego, w taryfie Play M jest to 4,62 GB, a w Play L - 5,88 GB.

Standardowa stawka po przekroczeniu pakietu to 23,95 zł za 1 GB.

Roaming w Orange - ile GB w abonamencie?

W przypadku sieci Orange dostępne są cztery różne abonamenty. W każdym z nich można liczyć na rozmowy w modelu no-limits oraz Music Pass za darmo na 3 miesiące, a tylko najtańszy nie ma dostępu do nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów. Oprócz tego abonamenty Orange różnią się paczkami internetu mobilnego w kraju i w ramach Unii Europejskiej:

REKLAMA
 • Orange Plan Mobilny 35 - 3 GB w kraju, w tym 3 GB w EU;
 • Orange Plan Mobilny 45 - 7 GB w kraju, w tym 3,76 GB w EU;
 • Orange Plan Mobilny 55 - 15 GB, lejek 1 Mb/s, w tym 4,59 GB w EU;
 • Orange Plan Mobilny 75 - 30 GB, lejek 1 Mb/s, w tym 6,26 GB w EU.

Standardowa stawka po przekroczeniu pakietu to 23,96 zł za 1 GB.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA