1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Klienci Alior Banku mogą swoją kartą płatniczą już płacić w 152 walutach. I przy okazji nie martwić się kosztami przewalutowania

Lokowanie produktu

Jeżeli posiadasz w Alior Banku Konto Jakże Osobiste i planujesz właśnie zagraniczne wojaże, nie musisz martwić się poszczególnymi kursami walut. Alior Bank udostępnia właśnie płatności zagraniczne kartą.

10.06.2019
11:48
Kantor Walutowy Alior Bank

Poszukiwanie jak najkorzystniejszych kursów walut do tej pory było jednym z nieodzownych elementów przygotowań do zagranicznych podróży. Ale już nie musisz tego robić - o ile jesteś klientem Alior Banku i posiadasz Konto Jakże Osobiste.

Dla tych wszystkich Alior Bank uruchamia właśnie spore udogodnienie: płatności zagraniczne kartą bez kosztów przewalutowania. Dzięki temu będzie można za pomocą swojego podstawowego „plastiku” zapłacić w 152 walutach i korzystać z najlepszych przeliczników – średniego kursu NBP dla dolara, euro i funta brytyjskiego oraz kursu Mastercard dla pozostałych walut bez prowizji banku.

Płatności zagraniczne, czyli przede wszystkim wygoda.

Uruchomienie nowej usługi Alior Banku zajmie dosłownie kilka sekund. W tym celu posiadacze Konta Jakże Osobistego muszą skorzystać ze swojej bankowości internetowej lub mobilnej i włączyć funkcję „płatności kartą bez kosztów przewalutowania”. To już koniec niezbędnych formalności. Zwolennicy standardowych rozwiązań w tym celu zawsze mogą odwiedzić bankiera w oddziale lub placówce partnerskiej.

Korzyści też przy płatnościach internetowych i wypłatach z bankomatów.

Płatności zagraniczne w 152 walutach to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotował dla swoich klientów Alior Bank. Teraz na podobnych zasadach można robić zakupy na zagranicznych stronach internetowych i korzystać z bankomatów poza granicami Polski. Takie wypłaty oprócz tego, że dokonywane po najlepszym z możliwych kursów, po włączeniu odpowiedniej korzyści „bezpłatne bankomaty za granicą”, są darmowe. To może mieć znaczenie, jeżeli planujemy odwiedzić kraj lub kraje, gdzie ciągle jeszcze rządzi jednak gotówka.

W ramach tej usługi wielowalutowej można podpiąć w sumie trzy konta walutowe. To jednak nie wszystko - dochodzi jeszcze ubezpieczenie podróżne. W jego skład wchodzą m.in.: koszty hospitalizacji i transportu medycznego, koszty leków i badań czy pobyt osoby towarzyszącej z poszkodowanym w przypadku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku poza granicami kraju.

Sam wybierasz korzyści, z jakich skorzystasz.

Posiadacze Konta Jakże Osobistego sami będą mogli decydować, jakie nowe możliwości będą dla nich przydatne. Te dodatkowe usługi to „korzyści”. Sami decydujemy, które będą najlepsze dla nas i naszego konta. Dwie pierwsze „korzyści” są darmowe. Za każdą kolejną Alior Bank naliczy opłatę - 3,5 zł miesięcznie.

W ramach rachunku klient może uruchomić m.in. takie „korzyści” jak: bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce oraz – w ramach osobnej korzyści – za granicą, wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, pakiet assistance czy ubezpieczenie podróżne. A od 18 czerwca każdy właściciel Konta Jakże Osobistego, niezależnie od wybranych „korzyści”, będzie mógł korzystać ze zniżek w ramach programu lojalnościowego Mastercard Priceless Specials.

* Materiał powstał przy współpracy z Alior Bank.

Lokowanie produktu
Najnowsze