1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Bankowość

Klienci Alior Banku mogą swoją kartą płatniczą już płacić w 152 walutach. I przy okazji nie martwić się kosztami przewalutowania

Jeżeli posiadasz w Alior Banku Konto Jakże Osobiste i planujesz właśnie zagraniczne wojaże, nie musisz martwić się poszczególnymi kursami walut. Alior Bank udostępnia właśnie płatności zagraniczne kartą.

Kantor Walutowy Alior Bank

Poszukiwanie jak najkorzystniejszych kursów walut do tej pory było jednym z nieodzownych elementów przygotowań do zagranicznych podróży. Ale już nie musisz tego robić - o ile jesteś klientem Alior Banku i posiadasz Konto Jakże Osobiste.

Dla tych wszystkich Alior Bank uruchamia właśnie spore udogodnienie: płatności zagraniczne kartą bez kosztów przewalutowania. Dzięki temu będzie można za pomocą swojego podstawowego „plastiku” zapłacić w 152 walutach i korzystać z najlepszych przeliczników – średniego kursu NBP dla dolara, euro i funta brytyjskiego oraz kursu Mastercard dla pozostałych walut bez prowizji banku.

Płatności zagraniczne, czyli przede wszystkim wygoda.

Uruchomienie nowej usługi Alior Banku zajmie dosłownie kilka sekund. W tym celu posiadacze Konta Jakże Osobistego muszą skorzystać ze swojej bankowości internetowej lub mobilnej i włączyć funkcję „płatności kartą bez kosztów przewalutowania”. To już koniec niezbędnych formalności. Zwolennicy standardowych rozwiązań w tym celu zawsze mogą odwiedzić bankiera w oddziale lub placówce partnerskiej.

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi zaczynają się urlopy i wyjazdy zagraniczne. Na ten czas chcieliśmy przygotować kompleksową ofertę dla naszych klientów, którzy coraz częściej wybierają się na odpoczynek poza Polskę. Dlatego postawiliśmy na wygodę i połączyliśmy w ramach naszego flagowego produktu – Konta Jakże Osobistego - wiele usług, w tym ubezpieczenie podróżne oraz nową korzyść, dzięki której nasi klienci mają pewność, że korzystają z najlepszych kursów walutowych za granicą bez dodatkowej prowizji banku. Teraz wszystko, co najpotrzebniejsze, znajduje się w jednym miejscu - przekonuje Krzysztof Konieczka, dyrektor Działu Daily Banking w Alior Banku.

Korzyści też przy płatnościach internetowych i wypłatach z bankomatów.

Płatności zagraniczne w 152 walutach to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotował dla swoich klientów Alior Bank. Teraz na podobnych zasadach można robić zakupy na zagranicznych stronach internetowych i korzystać z bankomatów poza granicami Polski. Takie wypłaty oprócz tego, że dokonywane po najlepszym z możliwych kursów, po włączeniu odpowiedniej korzyści „bezpłatne bankomaty za granicą”, są darmowe. To może mieć znaczenie, jeżeli planujemy odwiedzić kraj lub kraje, gdzie ciągle jeszcze rządzi jednak gotówka.

W ramach tej usługi wielowalutowej można podpiąć w sumie trzy konta walutowe. To jednak nie wszystko - dochodzi jeszcze ubezpieczenie podróżne. W jego skład wchodzą m.in.: koszty hospitalizacji i transportu medycznego, koszty leków i badań czy pobyt osoby towarzyszącej z poszkodowanym w przypadku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku poza granicami kraju.

Sam wybierasz korzyści, z jakich skorzystasz.

Posiadacze Konta Jakże Osobistego sami będą mogli decydować, jakie nowe możliwości będą dla nich przydatne. Te dodatkowe usługi to „korzyści”. Sami decydujemy, które będą najlepsze dla nas i naszego konta. Dwie pierwsze „korzyści” są darmowe. Za każdą kolejną Alior Bank naliczy opłatę - 3,5 zł miesięcznie.

W ramach rachunku klient może uruchomić m.in. takie „korzyści” jak: bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce oraz – w ramach osobnej korzyści – za granicą, wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, pakiet assistance czy ubezpieczenie podróżne. A od 18 czerwca każdy właściciel Konta Jakże Osobistego, niezależnie od wybranych „korzyści”, będzie mógł korzystać ze zniżek w ramach programu lojalnościowego Mastercard Priceless Specials.

* Materiał powstał przy współpracy z Alior Bank.

Lokowanie produktu