Social media  / News

Wideo dnia: Bądź sobą… chyba że jesteś chamem. Doskonały spot OLX-a

294 interakcji
dołącz do dyskusji

OLX bierze się za wychowywanie klientów w najlepszy możliwy sposób. Nie moralizuje, nie zmienia regulaminów, nie daje przykładnych kar. Zamiast tego produkuje zabawny film, który działa na wyobraźnie. „A co gdyby?” to świetny początek reklam społecznych OLX-a

Spuść pan z ceny, bo nie mam teraz tyle, a jak nawet mam to, to jakieś brzydkie, a jak nie jakieś brzydkie, to nie w tym kolorze, który sobie wymarzyła hora cureczka, a jak nie w złym kolorze to…no właśnie. Internetowi negocjatorzy mają zawsze całą masę argumentów świadczących niezbicie, że powinni dostać coś taniej, a przynajmniej dwóz za darmoszkę albo w ogóle sprzedawca powinien im sam paczkę dowieźć i zgarniając po drodze frytki z przydrożnego Maca. Jeśli takie negocjację zawiodą, zawsze pozostaje uświęcone przez tradycję chyba cię pojebało z tą ceną i pełne wyższości Żegnam. (Koniecznie z kropką nienawiści na końcu).

Nawet chamy mają mamy

Sprzedający urządzenia czy usługi na OLX-ie bywają jak nurkowie przemykający sprawnie wśród plączących im nogi wodorostów chamstwa i labiryntowych raf wyłudzania (tak, swoją wiedzę o nurkowaniu czerpię z filmu Harry Potter i Czara ognia). Z tego, że jest to realny problem, zdaje sobie na szczęście sprawę OLX i postanawia z tym walczyć. Realizując tę nieco donkiszoterską misję, za kopię bierze film i poczucie humoru.

Na YouTubie OLX-a pojawił się, który ma za zadanie nieco zmienić nasze przyzwyczajenia negocjacyjne. Janusz Chabior, swoim aksamitnym głosem, zadaje jednemu z użytkowników OLX-a proste z pozoru pytanie. Co by było, gdyby okazało się, że sprzedającym, z którym podzielił się swoją specjalistyczną opinią na temat ceny kosiarki (tak, tą ze stwierdzeniem „chyba cię pojebało”), była jego mama.

Jak nie trudno się domyślić, niedoszłego kupującego opuszcza elokwencja, a mina mu rzednie. On pewnie dwa razy zastanowi się nad tym, co napisze następnym razem. Czy widz też? Mogę mieć tylko na to nadzieję.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst