REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowy Kindle Oasis 3 robi ukłon w stronę nocnych marków. Wyświetlacz dostaje tryb wieczorny

Dodanie podświetlenia do czytników Kindle było rewolucją, ale świat nowych technologii od tego czasu nie stał w miejscu. Kindle Oasis nadrabia zaległości i dodaje możliwość zmiany temperatury barwnej wyświetlacza.

19.06.2019
16:13
Amazon Kindle Oasis 2 recenzja Czytnik e-booków ceny ebooków
REKLAMA
REKLAMA

Kindle jest uznawany przez fanów technologii za najlepszy ekran do czytania książek… ale czy aby na pewno? Oglądając recenzję iPadów, coraz częściej słyszę głosy, że iPad z powodzeniem potrafi zastąpić czytnik z e-papierem.

Na początku wydawało mi się to głupie i bezzasadne, bo technologia e-ink w przypadku książek zdecydowanie wyprzedza starusieńką, świecącą LCD. Nie męczy oczu i nie wpływa negatywnie na wzrok, a przynajmniej nie w takim stopniu, jak LCD. Jeśli dodamy do tego fakt, że e-ink może być podświetlany (co eliminuje jedną z jego największych wad), mamy zdecydowanego lidera.

kindle oasis 3 2019 all-new class="wp-image-958169"

Tyle tylko, że ekrany LCD w ostatnich latach przeszły znaczącą ewolucję. Potrafią emitować o wiele mniej niebieskiego światła, które najmocniej męczy wzrok. Do tego potrafią same dostosowywać swoją jasność i temperaturę barwową do otoczenia, dzięki czemu zachowują się w sposób bardzo zbliżony do oświetlonej kartki papieru.

Kindle Oasis trzeciej generacji nadrabia zaległości. Nowy, topowy czytnik Amazonu może już zmieniać temperaturę barwną.

kindle oasis 3 2019 all-new class="wp-image-958166"

Amazon niespodziewanie pokazał trzecią odsłonę swojego topowego czytnika Kindle Oasis. Powodów do ekscytacji nie ma jednak wiele. Jest to de facto model Oasis 2, wzbogacony o możliwość zmiany temperatury barwnej podświetlenia. Ta zmiana ma zwiększyć dystans do serii Paperwhite, która w czwartej iteracji zaczęła mocno deptać po piętach czytnikom Oasis.

Kindle Oasis 3 (czy też All-new Kindle Oasis, lub też Kindle Oasis 2019) umożliwia manualną zmianę barwy podświetlenia, albo zastosowanie automatycznego systemu bazującego na godzinach wschodu i zachodu Słońca.

REKLAMA
kindle oasis 3 2019 all-new class="wp-image-958163"

Cena czytnika również nie uległa zmianie. Nowy model kosztuje dokładnie tyle, co poprzednik, czyli 250 dol. za wariant 8 GB i 280 dol. za 32 GB. Nowe czytniki trafią do sprzedaży 24 lipca. Wygląda na to, że póki co podświetlenie o zmiennej barwie nie trafi do niższych serii czytników Kindle, a szkoda. Powinien to być standard w 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA