REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Mobilny parking od sieci Play już w ponad 70 polskich miastach. Jak to działa?

Już w ponad 70 miastach można opłacać parking SMS-em lub przez Messengera. Nie są wymagane konto w banku i karta płatnicza.

25.06.2019
14:16
mobilny parking z play gdzie
REKLAMA
REKLAMA

Możliwość płacenia za parking z poziomu smartfona z aplikacją mobilną nie jest niczym nowym. Nie każdy jest jednak zainteresowany tego typu usługą. Play we współpracy z firmami SkyCash oraz Digital Virgo przygotował rozwiązanie, które pozwala płacić za miejsce do zaparkowania auta zwykłym SMS-em lub przez Messengera - bez konta w banku i karty płatniczej.

Mobilny Parking z Play - jak to działa?

Ze wspomnianego rozwiązania mogą skorzystać wszyscy klienci abonamentowi sieci Play. Aby zacząć, należy wysłać bezpłatnego SMS-a o treści START na numer 80555. Następuje potem krótka konfiguracja, a klient musi podać operatorami takie dane jak numer rejestracyjny samochodu oraz wskazać miasto lub strefę parkowania, gdzie chce auto zostawiać.

Po jednorazowej konfiguracji korzystanie z Mobilnego Parkingu z Play wymaga wyłącznie wysyłania wiadomości SMS na numer 80555 o treści START lub STOP po odpowiednio rozpoczęciu i zakończeniu postoju. Opłata za każdorazowe parkowanie wedle cennika strefy zostanie doliczona do rachunku telefonicznego w danym okresie rozliczeniowym. Do tego dochodzi abonament 4,99 zł za 30 dni.

Okres próbny usługi Mobilny Parking z Play wynosi natomiast 2 tygodnie.

Co ciekawe, SMS-y może zastąpić bot w Facebook Messengerze. Osoby, które wolą od wiadomości tekstowych komunikator internetowy, mogą wysłać wiadomość o treści START prosto do profilu Mobilny Parking. Również i tu po jednorazowej konfiguracji można rozpoczynać i kończyć parkowanie za pomocą krótkich komend START i STOP.

REKLAMA

Klienci muszą pamiętać tylko o jednej rzeczy - aby parkowanie z wykorzystaniem SMS-ów lub bota na Messengerze było możliwe, za szybą auta należy umieścić stosowną informację. Może to być identyfikator mobiParking, który jest dostępny do pobrania i wydrukowania ze strony SkyCash. Nie jest to jednak niezbędny - wystarczająca będzie nawet zwykła kartka z napisem mobiParking.

Usługa działa obecnie w 70 różnych polskich miastach. Wśród nich są m.in. Bydgoszcz, Kraków, Lublin, Poznań, Warszawa, Wrocław i Trójmiasto. Z pełną listą dostępnych lokalizacji oraz ze szczegółami na temat usługi można zapoznać się na stronie usługodawcy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA