Operatorzy  / News

Mobilny parking od sieci Play już w ponad 70 polskich miastach. Jak to działa?

Już w ponad 70 miastach można opłacać parking SMS-em lub przez Messengera. Nie są wymagane konto w banku i karta płatnicza.

Możliwość płacenia za parking z poziomu smartfona z aplikacją mobilną nie jest niczym nowym. Nie każdy jest jednak zainteresowany tego typu usługą. Play we współpracy z firmami SkyCash oraz Digital Virgo przygotował rozwiązanie, które pozwala płacić za miejsce do zaparkowania auta zwykłym SMS-em lub przez Messengera - bez konta w banku i karty płatniczej.

Mobilny Parking z Play - jak to działa?

Ze wspomnianego rozwiązania mogą skorzystać wszyscy klienci abonamentowi sieci Play. Aby zacząć, należy wysłać bezpłatnego SMS-a o treści START na numer 80555. Następuje potem krótka konfiguracja, a klient musi podać operatorami takie dane jak numer rejestracyjny samochodu oraz wskazać miasto lub strefę parkowania, gdzie chce auto zostawiać.

Po jednorazowej konfiguracji korzystanie z Mobilnego Parkingu z Play wymaga wyłącznie wysyłania wiadomości SMS na numer 80555 o treści START lub STOP po odpowiednio rozpoczęciu i zakończeniu postoju. Opłata za każdorazowe parkowanie wedle cennika strefy zostanie doliczona do rachunku telefonicznego w danym okresie rozliczeniowym. Do tego dochodzi abonament 4,99 zł za 30 dni.

Okres próbny usługi Mobilny Parking z Play wynosi natomiast 2 tygodnie.

Co ciekawe, SMS-y może zastąpić bot w Facebook Messengerze. Osoby, które wolą od wiadomości tekstowych komunikator internetowy, mogą wysłać wiadomość o treści START prosto do profilu Mobilny Parking. Również i tu po jednorazowej konfiguracji można rozpoczynać i kończyć parkowanie za pomocą krótkich komend START i STOP.

Klienci muszą pamiętać tylko o jednej rzeczy - aby parkowanie z wykorzystaniem SMS-ów lub bota na Messengerze było możliwe, za szybą auta należy umieścić stosowną informację. Może to być identyfikator mobiParking, który jest dostępny do pobrania i wydrukowania ze strony SkyCash. Nie jest to jednak niezbędny - wystarczająca będzie nawet zwykła kartka z napisem mobiParking.

Usługa działa obecnie w 70 różnych polskich miastach. Wśród nich są m.in. Bydgoszcz, Kraków, Lublin, Poznań, Warszawa, Wrocław i Trójmiasto. Z pełną listą dostępnych lokalizacji oraz ze szczegółami na temat usługi można zapoznać się na stronie usługodawcy.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst