REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Ultralekkie notebooki LG Gram wchodzą do Polski

Otrzymaliśmy od LG Polska zaproszenie na konferencję, której temat oficjalnie nie jest znany. W treści zaproszenia widzimy jednak wyraźne nawiązanie do marki Gram. A więc do cenionych i wysoko ocenianych na zachodzie notebooków.

17.06.2019
12:28
LG Gram Polska
REKLAMA
REKLAMA

- Co w naszej codzienności zmienia gram i dlaczego jest na wagę złota? Przyjdź i przekonaj się podczas premiery prasowej LG – czytamy w zaproszeniu, które właśnie trafiło na nasze skrzynki mailowe. W teorii nie możemy nic oficjalnie potwierdzić, przecież na siłę treść zaproszenia można naciągnąć pod wiele różnych interpretacji. Jest jednak skrajnie nieprawdopodobne, by chodziło o coś innego niż markę Gram. A ta reprezentuje linię notebooków LG.

LG Gram Polska class="wp-image-956591"

LG Gram do tej pory były dostępne w Polsce wyłącznie z nieoficjalnych źródeł. Można je było kupić w zagranicznych sklepach przewidujących wysyłkę do naszego kraju lub od pośredników, którzy sprowadzają towar na własną rękę (i doliczają sobie oczywiście stosowne kwoty za fatygę). Te czasy na szczęście dobiegają końca.

Ale czy jest się z czego cieszyć? Z całą pewnością.

LG Gram to, przynajmniej zdaniem zagranicznych recenzentów, notebooki wysokiej klasy.

LG Gram Polska class="wp-image-956594"

Genezą nazwy Gram jest smukłość i lekkość omawianych komputerów. Wprowadzony na początku roku LG Gram 17 jest najlżejszym 17-calowym notebookiem na rynku. Pozostałe modele rekordów może i nie biją, ale i tak są pod względem wagi i grubości niezwykle konkurencyjne względem innych producentów.

Nie sposób dziś przewidzieć które notebooki z linii Gram trafią do polskiej dystrybucji. Amerykańska wersja witryny LG listuje aktualnie 25 modeli, choć w zasadzie są to pięć komputerów, tyle że w kilku różnych konfiguracjach sprzętowych. Mamy więc wspomnianego wyżej LG Gram 17, a także hybrydę LG Gram 14 z rysikiem Wacoma, LG Gram 15.6, LG Gram 14 (o standardowej budowie) i LG Gram 13.3. Naturalnie cyferki przy modelach oznaczają przekątne wyświetlaczy.

LG Gram Polska class="wp-image-956597"
REKLAMA

Jeżeli wierzyć recenzjom, ich największe atuty, poza wspomnianą smukłością, to bogate wyposażenie, bardzo dobre wyświetlacze z wysokim kontrastem, kultura pracy i długi czas pracy na akumulatorze. Nie sposób przewidzieć ich cen na polskim rynku, ale w Stanach Zjednoczonych należy zapłacić od 1,1 tys. dol. do 2 tys. dol., w zależności od modelu i konfiguracji.

Spider’s Web oczywiście pojawi się na konferencji LG. Jak tylko będziemy znali oficjalne informacje, to niezwłocznie je podamy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA