REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Klienci Plusa przesyłają ogromne ilości danych. Grupa Cyfrowy Polsat bije rekordy w Europie

Grupa Cyfrowy Polsat chwali się rekordowymi wynikami wykorzystania internetu mobilnego nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie. To zasługa sieci Plus i zależnych od niego operatorów typu MVNO.

25.06.2019
12:37
plus internet mobilny rekord
REKLAMA
REKLAMA

Klienci sieci Plus, Cyfrowego Polsatu oraz działających na jej bazie operatorów wirtualnych pokochali internet mobilny. Jak wynika z najnowszych badań niezależnej firmy analitycznej Tefficent, Grupa Cyfrowy Polsat pod tym względem jest liderem w Europie, a Plus i Cyfrowy Polsat samodzielnie zajmują trzecią lokatę.

Klienci sieci Plus i Cyfrowego Polsatu korzystają z internetu mobilnego na potęgę.

W całym 2018 r. konsumenci korzystający z usług zielonej sieci przetransferowali 965 petabajtów, czyli 965000 terabajtów danych, co jest trzecim co do wielkości wynikiem na naszym kontynencie. W tym ruchu nie uwzględniono jednak udziału operatorów wirtualnych. Sieci korzystające ze stacji bazowych sieci Plus w modelu MVNO podbijają ten wynik powyżej granicy jednego eksabajta.

Warto dodać, że w przypadku lokalnej konkurencji Plus i Cyfrowy Polsat nad kolejnym dostawcą usług na naszym rynku mają 100 PB przewagi. Różnica względem ostatniego na podium to już aż 30 proc. Trzeba przy tym pamiętać, że sieci raportują sumaryczny transfer danych, ale różnią się ich bazy klientów. Jednak nawet jeśli sprawdzić comiesięczne zużycie danych mobilnych na jedną kartę SIM, to Plus i Cyfrowy Polsat lądują na 6 miejscu w Europie.

Grupa Cyfrowy Polsat się chwali, że jej klienci nie muszą się ograniczać.

Sieć mobilna pozwala odbiorcom nie tylko przeglądać media społecznościowe i sprawdzać pocztę na urządzeniach mobilnych i komputerach za sprawą routerów MiFi, ale również pobierać gry wideo i oglądać strumieniowane w czasie rzeczywistym filmy. Klienci sieci Plus i Cyfrowy Polsat wedle dostawcy usług nie mają z tym problemu.

Grupa Cyfrowy Polsat informuje o swoim rekordzie, bo chce zwrócić uwagę na to, iż sumaryczny transfer danych jest istotniejszym wskaźnikiem niż kolejny Speed Test. Średnia przepustowość to jedno, a w dodatku na naszym rynku różnice są rzędu kilku Mbps, a pozycje na podium w takich zestawieniach często się zmieniają.

Według firmy zestawienia przepustowości interesują małą grupę klientów. Na potwierdzenie swojej hipotezy przywołuje opublikowane w zeszłym roku badanie opinii publicznej przygotowane przez UKE. Wynika z niego, że 86,5 proc. ankietowanych nawet nie wie, jaka jest maksymalna prędkość pobierania danych dla usługi internetu mobilnego.

W dodatku aż 98,2 proc. nie ma pojęcia, jak szybko dane można wysyłać.

REKLAMA

Grupa Cyfrowy Polsat przekonuje przy tym, że jej klienci są w większości przypadków zadowoleni z jakości usług. Firma powołuje się na badania Streetcom z marca 2019 r. Wśród osób testujących Internet LTE od Plusa aż 90 proc. ankietowych było zadowolonych z prędkości, a 92 proc. badanych zgłosiło gotowość do polecania internetu Plusa znajomym i rodzinie.

Warto przy tym nadmienić, że te dane znajdują potwierdzenie w innych wskaźnikach - klienci zielonego operatora są bardzo lojalni w porównaniu do konsumentów wybierających jego konkurentów. Plus w ubiegłym roku oraz w 1. kwartale 2019 r. miał najlepszy bilans przenośności numerów oraz najniższy wskaźnik odejść spośród wszystkich operatorów infrastrukturalnych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA