REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Ikea pokazała właśnie trzy gadżety dla graczy i zapowiada, że to dopiero początek

06.06.2019
17:00
Ike i Uniq zrobią sprzęt dla graczy
REKLAMA

Ikea tworzy na razie trzy gadżety dla graczy, ale zapowiada, że to dopiero początek. 

REKLAMA

Jak powszechnie wiadomo, jednym z najtrudniejszych testów w związku jest tak zwany test Ikei. Aspirująca do wspólnego mieszkania para gatunku homo sapiens musi się wybrać na łowy na wrogie terytorium. Chcący urządzić wspólnie kuchnię, łazienkę czy choćby komórkę pod schodami, muszą uniknąć czających się za każdym rogiem niebezpieczeństw i nie przestraszyć rzucanych szeptem śmiercionośnych zaklęć typu: po co ci kolejny stojak na buty?!

Jedni wracają z tej próby zwycięsko. Wiedzą, że od teraz ich związek przetrwa wszystko. Inni wychodzą ze sklepu bez szafki, ale z nową walizką, w którą od razu mogą zacząć się pakować. Jeszcze inni wracają samotnie. Ciała ich ex-połówek wyjmą po jakimś czasie z trzydrzwiowej szafy wiśniowej (w okazyjnej cenie ze zniżką 20 proc.) mroczni pracownicy Ikei. Firma nie ujawnia, ile dziennie takich szaf się opróżnia.

Teraz ten test ma się stać jeszcze trudniejszy do przetrwania.

Ikea inwestuje w sprzęt dla graczy

Ikea ogłosiła początek współpracy z firmami Unyq i e-sportową Area Academy. Celem tej kolaboracji jest stworzenie spersonalizowanych gadżetów dla graczy. Na konferencji Democratic Design Days zaprezentowano pierwsze produkty z nowej linii Uppkoppla. To klawisze (WSAD) ozdobione charakterystyczną fakturą, bungee do myszki chroniące gracza przed nieoczekiwanym atakiem kabli i stabilizująca opaska, która utrzymuje nadgarstek gracza na odpowiedniej wysokości i chroni przed przeciążeniem go.

Opaska gamingowa  class="wp-image-951188"
Opaska stabilizująca nadgarstek

Za personalizację gadżetów odpowiada Unyq, firma znana przede wszystkim z protetyki na zamówienie. Jak tłumaczą jej przedstawiciele, na świecie jest 2,2 mld graczy. Wszyscy oni potrzebują sprzętu, który jest nie tylko ładny i przyjemny w użyciu, ale przede wszystkim ergonomiczny. Gadżety będzie można spersonalizować, korzystając z aplikacji firmy i aparatu w swoim smartfonie.

REKLAMA

Firmy zapowiadają, że to dopiero początek współpracy. Z czasem ma się pokazać więcej gadżetów z linii Uppkoppla, część z nich ma być zaprojektowana przede wszystkim z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. Na produkty z nowej linii trzeba będzie poczekać do 2020 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA