REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Największa nowość FIFA 20? Zdecydowanie Volta Football, czyli mała FIFA Street w wielkiej odsłonie

EA Sports już wcześniej mrugało w kierunku fanów FIFA Street, pokazując uliczną grę w kampanii fabularnej. Jednak dopiero w FIFA 20 podwórkowa piłka klatkowa dostała swój własny tryb - Volta Football.

08.06.2019
20:46
Największa nowość FIFA 20 to Volta Football - nowa FIFA Street
REKLAMA
REKLAMA

Krawężnik. Słupek. Ściana. W ulicznej piłce wszystkie te elementy mogą okazać się twoim przyjacielem z drużyny. Osiedlowe rozgrywki różnią się tak drastycznie od profesjonalnych zmagań na stadionach, że w przeszłości otrzymały oddzielną FIFĘ - FIFA Street. Po latach oczekiwania uliczna piłka powraca, jako Volta Football w FIFA 20.

Volta Football to osobny tryb w FIFA 20 z unikalnymi zasadami, możliwościami i zawodnikami.

Gracze dostaną niestandardowe możliwości zagrywek, jak na przykład podanie od ściany. Volta pozwoli rozgrywać mecze 3v3, 4v4 oraz 5v5. Jedną z opcji będzie także gra na puste bramki. Tworząc swojego zawodnika nikt nie zabroni ci wejść na boisko w długich dresach i butach dopasowanych do gry na asfalcie. Ma być modnie. Ma być stylowo. Ma być cool.

Volta Football pozwoli tworzyć mieszane składy, w których ramię w ramię będą podawać sobie piłkę mężczyźni i kobiety. Oczami wyobraźni już widzę te wszystkie komentarze w sieci, które krytykują sztuczne pompowanie statystyk kobiecych zawodniczek. To musi się wydarzyć.

Co w FIFA 20? Łatwiejsze karne, łatwiejsze wolne i więcej jeden na jednego.

 class="wp-image-952079"

Producenci FIFA 20 chcą dodać rozgrywce więcej efektowności. Wzorem dawnych odsłon na PlayStation 2, gra będzie silniej zachęcać do pojedynków jeden na jednego. Aby było to możliwe, system dryblowania stanie się nieco łatwiejszy. Radykalnie łatwiejsze będą także stałe elementy rozgrywki, takie jak wolne i karne. FIFA 20 powróci do domyślnego wskazywania miejsca trafienia piłki, a nawet kierunku jej rotacji oraz podkręcenia.

REKLAMA

W FIFA 20 jeszcze większe znaczenie będą miały statystyki zawodników. Powiększy się przepaść między topowymi oraz przeciętnymi drużynami. Gra ma premiować bardziej odważne, agresywne zagrania. Rozwinięciem tego systemu ma być lepsze zarządzanie wolną przestrzenią, na którą będą lądować piłki pod dojście. Jeśli uwielbialiście grać na czyste pole, FIFA 20 da wam do tego jeszcze więcej okazji. Podczas EA Play przedstawiciel Sportsów nie powiedział ani słowa o najważniejszym trybie FIFA, czyli Ultimate Team. Prowadzący zaznaczył, że ten element rozgrywki będzie przedstawiony w późniejszym czasie, tak samo jak Kariera oraz Pro Liga.

FIFA 20 pojawi się w sklepach 27 września 2019 r. Jeśli posiadasz abonament EA/Origin Access, możesz zagrać już 19 września. Tyczy się to nie tylko graczy na PC oraz Xboksach, ale również PlayStation 4. Konsola Sony również dostanie program abonamentowy Electronic Arts.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA