REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Dr. Mario World zmierza na smartfony. Nowa gra od Nintendo na Androida i iOS już w lipcu

Kolejna gra z kultowym Mario w roli głównej zmierza na smartfony. Dr. Mario World trafi na Androida i iPhone’y już za miesiąc.

18.06.2019
12:01
dr. mario world android ios gra nintendo
REKLAMA
REKLAMA

Mario to postać kojarzona przede wszystkim z konsolami Nintendo, ale japońska firma już jakiś czas temu dostrzegła potencjał w smartfonach. Programiści nie poszli jednak po linii najmniejszego oporu i nie przygotowali swojego oficjalnego emulatora, by po raz n-ty sprzedawać te same gry retro.

Zamiast tego najpierw na iPhone’ach, a potem na Androidzie, pojawiła się gra Super Mario Run. Została ona skrojona pod pionowe ekrany smartfonów oraz szybką rozgrywkę np. w autobusie - do sterowania wystarczył bowiem jeden kciuk. Teraz przyszła kolej na kolejny tytuł o hydrauliku w czerwonej czapce.

Dr. Mario World na urządzeniach mobilnych za niecały miesiąc

Premiera nowej gry z Mario w roli głównej została zaplanowana na 10 lipca. Produkcja od razu pojawi się na urządzeniach z systemami Android oraz iOS. Zgodnie z zapowiedziami, Dr. Mario World to tytuł z pogranicza gier akcji oraz gier logicznych. Bazuje na grze Dr. Mario z 1990 r.

Zadaniem gracza w Dr. Mario World jest łączenie kolorowych kapsułek z wirusami w tym samym kolorze, które po zetknięciu się ze sobą, znikają. Kapsułki przesuwa się palcem i trzeba omijać różne przeszkody. Poprzez dotknięcie ich, można zmienić kierunek dwukolorowych kapsułek.

To taka typowa gra na smartfony

Każdy poziom pozwala graczowi wykorzystać określoną liczbę kapsułek, a za niszczenie wirusów zbiera się punkty, które napełniają pasek postępów. Im więcej punktów gracz zbierze, tym większa szansa na uzyskanie trzech gwiazdek za przejście danej planszy.

Nie jest to może przesadnie wymyślna mechanika, ale okraszona została charakterystycznymi dla Nintendo grafikami. Pomiędzy wirusami potrafią się natomiast pojawić skorupa żółwia. Bywa też, że na planszy umieszczone zostały bomby, na które trzeba uważać.

W Dr. Mario World, pojawił się tryb multiplayer

REKLAMA

Gracze mogą nie tylko wysyłać i odbierać prezenty, ale również poprawiać swoją pozycję w rankingach poprzez branie udział w pojedynkach 1 na 1. Niestety jest też zła wiadomość - w Dr. Mario World nie będzie się dało grać offline.

W grze pojawią się też mikrotransakcje. Nieco mnie to martwi, bo tak jak Super Mario Run miało tylko jedną dodatkową opłatę za odblokowanie pełnej wersji gry, tak tutaj obawiam się romansu z modelem pay–2-win.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA