REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

DJI zrobiło swojego pierwszego robota bojowego. Pomoże dzieciom uczyć się kodowania

Porusza się autonomicznie dzięki kamerom, ma inteligentną zbroję, a w trybie bojowym wyznacza trajektorię pocisków przez wiązki podczerwieni. Na szczęście nie przyniesie zagłady ludzkości. DJI RoboMaster S1 to tylko edukacyjna zabawka.

12.06.2019
13:08
dji robomaster s1
REKLAMA
REKLAMA

DJI od kilku dni zapowiadało premierę nowego produktu. Wiele osób spekulowało, że zobaczymy drona FPV, przeznaczonego do szalonych wyścigów i najbardziej ekstremalnych ewolucji. Na taki produkt musimy jeszcze poczekać, bowiem tym razem chiński producent stworzył zabawkę edukacyjną w formie robota bojowego. DJI RoboMaster S1, bo o nim mowa, ma w zamyśle uczuć dzieci kodowania.

DJI RoboMaster S1 zapowiada się na świetną zabawę dla najmłodszych.

dji robomaster s1 class="wp-image-954452"

RoboMasters to seria imprez odbywających się w Chinach, organizowanych przez DJI. Są to zawody robotów, w których niewielkie konstrukcje walczą na śmierć i życie. Takie walki robotów przyciągają coraz większą widownię i coraz więcej sponsorów, a co za tym idzie - coraz większe budżety na organizację zawodów i na nagrody. W ostatniej edycji stream finału był oglądany przez 6 mln osób, a zwycięska drużyna otrzymała równowartość 200 tys. zł nagrody.

dji robomaster s1 class="wp-image-954443"

Na kanwie popularności tej formy rozrywki powstał nowy konsumencki produkt DJI, czyli robot RoboMaster S1. Jest to prawdziwe cudeńko inżynierii wykorzystujące kilka rozwiązań znanych z dronów.

Robot porusza się na czterech niezwykłych kołach, składających się z 12 wałków. Taka konstrukcja umożliwia umożliwia jazdę w każdym kierunku, bez konieczności skręcania kół. Robot w jednej chwili może jechać do przodu, by natychmiast zrobić szybki unik, przesuwając się w bok. Te niezwykłe ruchy dobrze widać na filmie stworzonym przez DJI.

Na platformie z kołami mieści się wieżyczka osadzona na dwuosiowym gimbalu. To w tym miejscu znajduje się kamera FPV, miotacz żelowych pocisków oraz system sterowania. Obudowa mieście złącze do podpinania akcesoriów rozszerzających możliwości robota. Do dyspozycji jest obecnie 46 takich komponentów.

Robot jest wyposażone w inteligentną zbroję, na którą składa się sześć paneli. Roboty celują pociskami właśnie w te kolorowe panele. Jeśli pocisk trafi w cel, system rozpoznaje trafienie, a panel zmienia kolor na czerwony. Jednocześnie główny panel na wieżyczce pokazuje, ile „żyć” ma jeszcze robot.

To jednak nie tylko zabawka, ale też nauka programowania.

dji robomaster s1 class="wp-image-954446"

Główną ideą stojącą za DJI RoboMaster S1 jest nauka. Robot ma uczyć dzieci programowania. Do sterowania funkcjami robota wykorzystujemy aplikację RoboMaster App, w której możemy programować funkcje przy użyciu wizualnego, blokowego edytora działającego w oparciu o Scratch 3.0, albo używając tekstowego kodu w Pythonie.

dji robomaster s1 class="wp-image-954437"
REKLAMA

Robot ma też zaszytą technologię AI. Dzięki 21 sensorom na obudowie urządzenie potrafi rozpoznawać otoczenie, dźwięki, ludzi, inne roboty S1, a także gesty i znaczniki, które mogą wywoływać zaprogramowane wcześniej funkcje. Według pierwszych recenzji, całość działa bardzo płynnie i sprawnie. Robot DJI reaguje na otoczenie i na zmieniające się warunki bez żadnych widocznych lagów.

Całość została wyceniona na 499 dol. DJI RoboMaster S1 na pierwszy rzut oka wygląda na świetną, wręcz wymarzoną zabawkę, która dodatkowo ma silny walor edukacyjny.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA