REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wyciekł skład podstawowej wersji gry Cyberpunk 2077. Kompendium świata, pocztówki, naszywki - jest na bogato

CDP RED po raz kolejny zawstydzi innych producentów i wydawców. Edycja podstawowa Cyberpunk 2077 będzie równie obfita jak niektóre edycje kolekcjonerskie innych gier. Do sieci właśnie wyciekła grafika podglądowa z elementami zestawu.

08.06.2019
8:04
Wyciekł skład podstawowej wersji Cyberpunk 2077. Jest na bogato
REKLAMA
REKLAMA

W nocy z 7 na 8 czerwca grafika prezentująca wersję podstawową gry Cyberpunk 2077 pojawiła się m.in. w serwisie Reddit. Oczywiście tego typu materiał mógłby stworzyć każdy fan, który nie może doczekać się premiery kolejnego hitu CDP RED. Za autentycznością grafiki przemawiają jednak trzy bardzo konkretne elementy:

Po pierwsze, polski język. CDP RED to twórca o światowej renomie, ale zlokalizowany w Polsce. Dlatego znaczna część ich materiałów powstaje bezpośrednio w naszym języku oraz po angielsku. Wielu graczy publikujących grafikę na gorąco nie miało pojęcia co dokładnie znajduje się w zestawie, ponieważ nie znało naszego trudnego języka.

 class="wp-image-951959"

Po drugie, unikalne materiały graficzne. Gdy powstają fanowskie kreacje, w zdecydowanej większości są tworzone w oparciu o już wydane materiały oficjalnego wydawcy, takie jak artworki czy zwiastuny. Jednak oglądając grafikę podglądową wersji podstawowej (poniżej) widzimy wiele unikalnych, nigdy wcześniej niewidzianych elementów. Np. plażę Central City, topografię miasta czy ujęcie bohatera stojącego tyłem.

Po trzecie, okładka gry. Żółta. Prosta. Rzucająca się w oczy. Chwilę po opublikowaniu grafiki do sieci zaczęły trafiać zdjęcia z Los Angeles. Na nich widać plakaty CDP RED przedstawiające dokładnie ten sam rysunek głównego bohatera, na tym samym jaskrawym żółtym tle. Przeciek nie jest więc wymysłem fana, ale czymś mającym potwierdzenie w rzeczywistości. Składając te trzy elementy w całość, grafika przedstawiająca zawartość edycji podstawowej wydaje się dosyć wiarygodna.

Wersja podstawowa Cyberpunk 2077 zawiera kompendium wiedzy o świecie, naklejki, pocztówki, mapę i cyfrowe bonusy.

 class="wp-image-951953"

W skład cyfrowych bonusów wchodzi podręcznik Cyberpunk 2020, ścieżka dźwiękowa, mini-artbook oraz zestaw tapet. Łącznie daje to aż osiem dodatkowych elementów, które wyróżniają Cyberpunk 2077 na tle standardowych gier innych wydawców. Aż strach pomyśleć, co w takim razie znajduje się w edycji kolekcjonerskiej. Mając na uwadze ogromną kreatywność ekipy Redów, na pewno będzie to coś niesamowitego.

Kapitalne jest to, że kupując Cyberpunk 2077 w wersji podstawowej, można od razu zacząć grać w papierowego Cyberpunka. Przynajmniej tak rozumiem cyfrowy podręcznik w wersji 2020 dołączony do zestawu. Nigdy nie miałem do czynienia z tym RPG, nigdy nie próbowałem go bliżej poznać, ale mając na dysku twardym podręcznik, na pewno się to zmieni. Uśmiecham się także na myśl o przeglądaniu papierowego kompendium wiedzy o świecie. Gdy gram w cRPG, uwielbiam poznawać najmniejsze detale dotyczące pojedynczych postaci, jak i całego świata.

REKLAMA

Przeciek nie przybliża daty premiery gry Cyberpunk 2077.

Za kulisami słychać coraz więcej głosów wskazujących na debiut dopiero w 2020 r. Gra rzekomo mogłaby pojawić się jeszcze pod koniec 2019, na przykład na Gwiazdkę, ale wymagałoby to ogromnego wysiłku od ekipy Redów oraz wielu nadgodzin. Z kolei studio nie chce być dłużej kojarzone z kulturą bezwzględnego crunchu. Dlatego CDP RED da sobie kilka miesięcy więcej na ostatnie poprawki. To oczywiście tylko branżowe plotki, które nie muszą mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA